Nokia X6 oficiálne: Ponúka 19:9 displej, duálny foťák aj výrez v displeji

Spoločnosť HMD Global práve teraz spustila v Číne svoju novú vlajkovú loď pod názvom Nokia X6. Veľké odhalednie sa konalo dnes ráno v Pekingu. Ide o prvý smartfón značky Nokia, ktorý disponuje 19 : 9 displejom s kontroverzným výrezom. V jeho vnútri nájdeme octa-core Snapdragon 636 čip, pamäť RAM do veľkosti až 6 GB a 64 GB vnútorného úložiska.

Spoločnosť HMD Global práve teraz v Číne predstavila svoju novú vlajkovú loď pod názvom Nokia X6. Veľké odhalenie sa konalo dnes ráno v Pekingu. Ide o prvý smartfón značky Nokia, ktorý disponuje 19:9 displejom s kontroverzným výrezom. V jeho vnútri nájdeme osemjadrový procesor Snapdragon 636, 6 GB pamäť RAM a 64 GB vnútorného úložiska.

Duálny fotoaparát

Na zadnej strane telefónu nájdeme dva 16 Mpx + 5 Mpx (monochromatický) fotoaparáty s senzormi s f/2.0 clonou a predným taktiež 16 Mpx fotoaparátom, rovnako s f/2.0 clonou.

FOTO: NDTV Gadgets

Softvér a základná výbava

Softvér obsahuje funkcie ako automatické AI vylepšenia fotografií, HDR a aj režim “Bothie” pre prípad, keď by si potreboval použiť predné aj zadné fotoaparáty súčasne.

Telefón pobeží na systéme Android 8.1 Oreo a príde k nám s 3 060 mAh batériou, ktorú budeš môcť nabíjať cez USB-C port. Okrem spomínaných fotoaparátov sa na zadnej strane nachádza aj senzor odtlačkov prstov a na samotnom vrchu zariadenia nájdeš klasický 3,5 mm výstup pre slúchadlá.

Cena a dostupnosť

Zariadenie sa dá v Číne predobjednať už dnes v čiernom, tmavomodrom a striebornom prevedení. Dostupné budú až 3 verzie smartfónu:

  • 4 GB RAM / 32 GB ROM – 172 eur
  • 4 GB RAM / 64 GB ROM – 199 eur
  • 6 GB RAM / 64 GB ROM – 225 eur
TIP REDAKCIE
Telekom má fantastickú správu: Ak máš Magio TV alebo DIGI, toto ťa poteší!

Presný dátum vydania smartfónu Nokia X6 zatiaľ žiaľ nie je známy, rovnako ako aj bližšie údaje o jeho dostupnosti. Na tieto dve podstatné informácie si teda budeme musieť ešte počkať.

Podrobnejšie špecifikácie

FOTO: Android Authority

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať