samsung exynos

Čipsety Samsung Exynos môžu poháňať smartfóny iných značiek. Možno už o rok

V minulom roku sa stala spoločnosť Samsung najväčším výrobcom procesorových sád na svete. Aj keď najviac prostriedkov zarobila na dodávkach pamäťových modulov, rad čispetov Samsung Exynos má predpoveď veľmi dynamického rastu.

V minulom roku sa stala spoločnosť Samsung najväčším výrobcom procesorových sád na svete. Aj keď najviac prostriedkov zarobila na dodávkach pamäťových modulov, rad čispetov Samsung Exynos má predpoveď veľmi dynamického rastu.

Podľa renomovanej agentúry Reuters Samsung rokuje s viacerými výrobcami smartfónov, ktorým by mohol dodávať svoje procesorové sady Samsung Exynos. Medzi nimi figuruje aj čínska spoločnosť ZTE, ktorá pozastavila, resp. výrazne obmedzila svoju činnosť.

ZTE má od apríla zakázané podnikať v USA a naopak, americké firmy nesmú ZTE dodávať komponenty a služby. Keďže viac ako polovicu smartfónov ZTE poháňajú čipsety americkej firmy Qualcomm, kórejské sady Exynos by prišli viac ako vhod. Otázny je však operačný systém, ktorý dodáva taktiež americký Google.

Samsung Exynos
Exynos 9810 je zatiaľ najvýkonnejším kusom kremíka z dielne Samsungu

Na trhu je dosť priestoru pre čipsety kórejského Samsungu. Sám výrobca ich nepoužíva vo všetkých svojich zariadeniach. Vlajkové lode Galaxy S9, ktoré sú určené napr. pre americký a čínsky trh, poháňa čipset Snapdragon 845. Najvýkonnejší Exynos si v rámci týchto vlajkových lodí užívame v Európe.

Na svete však už existuje jeden výrobca smartfónov, ktorý čipsety Samsung už používa. Meizu je v podstate jedinou OEM spoločnosťou, ktorej smartfóny poháňajú aj čipsety Samsung Exynos.

Samsung Exynos
Meizu M6s poháňa sada Samsung Exynos 7872

Konkurencia v tomto segmente rastie. Vlastné sady vyrába aj Huawei (HiSilicon Kirin) a do týchto vôd zatiaľ veľmi opatrne vchádza Xiaomi so sadami Surge. Vývoj vlastných čispetov je akýmsi nepísaným znakom technologickej vyspelosti danej spoločnosti.

TIP REDAKCIE
Zlatý aj červený: Samsung ukázal nové farebné verzie Galaxy S9

Samsung, Huawei a Xiaomi sú najväčšími výrobcami inteligentných mobilných telefónov na svete. Medzi nimi sa, samozrejme, nachádza aj kalifornské Apple, ktoré si taktiež navrhuje vlastne procesorové sady. Apple ich však ďalej predávať určite nebude.

Samsung sa so žiadnym z výrobcov smartfónov na dodávkach čipsetov Exynos zatiaľ záväzne nedohodol. Očakáva sa však, že prvé partnerstvo oznámi niekedy v priebehu prvej polovice roka 2019.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať