Nokia nám 16. mája predstaví nové smartfóny vrátane modelu X6

Znovuzrodená fínska legenda má v pláne uskutočniť čerstvé tlačové podujatie, kde nám predvedie hneď niekoľko horúcich noviniek.

Znovuzrodená fínska legenda má v pláne uskutočniť čerstvé tlačové podujatie, kde nám predvedie hneď niekoľko horúcich noviniek. Z dostupných informácií je možné vydedukovať, že jednou z nich bude Nokia X6 s výrezom v displeji, o ktorej sa špekulovalo dlhší čas.

Deň D by mal nastať podľa webu GSMArena už onedlho, konkrétne 16. mája, a to priamo v Číne.

Očakávať môžeme viacero nových Android smartfónov, ktoré budú patriť do jedného spoločného modelového radu. Ak zoberieme do úvahy vyššie spomenutý model, tento čerstvý rad ponesie označenie X, pričom písmenko rozšíri ešte aj špecifické číslovanie, aby bolo možné jednotlivé kúsky jednoducho rozpoznať.

Nokia X6 a jej výbava

Ako sme písali ešte pred pár dňami, očakávaná Nokia X6 by mala doraziť na pulty obchodov s mid-range výbavou aj kontroverzne vyrezaným zobrazovacím panelom. Vďaka tomu má pripomínať iPhone X alebo tohtoročnú vlajkovú loď P20 z dielne čínskeho giganta Huawei. Nie však iba kvôli tomu.

Jednu z viacerých noviniek od spoločnosti HMD Global vraj obohatili o čoraz populárnejšiu kombináciu dvoch kusov odolných skiel a kovového rámika. Na zadnej strane (fotografia nižšie) si navyše všimnete i povedome prevedený hlavný fotoaparát, ktorý tvoria až dva senzory a dve optiky. Pod ním je zase umiestnený biometrický snímač na odtlačky prstov, no to je asi tak všetko, čo dnes vieme.

Viac bližších detailov sa dozvieme už čoskoro.

Nokia X6