Nové funkcie skupinových konverzácií na WhatsApp sú oficiálne dostupné pre všetkých!

Na začiatku tohto mesiaca pridala populárna služba WhatsApp do svojej aplikácie niekoľko nových funkcií pre skupinové konverzácie. Tie však boli doteraz dostupné len v beta verzii. Zdá sa ale, že od dnešného dňa sú všetky nové funkcie, ako napríklad rozšírené administrátorské ovládanie a vyhľadávanie účastníkov, oficiálne dostupné v plnej verzii aplikácie.

Na začiatku tohto mesiaca pridala populárna služba WhatsApp do svojej aplikácie niekoľko nových funkcií pre skupinové konverzácie. Tie však boli doteraz dostupné len v beta verzii.

Zdá sa ale, že od dnešného dňa sú všetky nové funkcie ako napríklad rozšírené administrátorské ovládanie a vyhľadávanie účastníkov, oficiálne dostupné v plnej verzii aplikácie.

Stará novinka

WhatsApp na svoj blog napísal, že políčko pre popis skupiny je taktiež novinkou, aj keď tí pozornejší isto vedia, že táto funkcia je v aplikácii prítomná už nejaký ten piatok, teda zhruba 8 mesiacov. Je možné, že išlo len o určitú formu testovania, no či už sa nám to páči, alebo nie, je aj táto funkcia označovaná za novinku.

FOTO: NDTV Gadgets

Okrem možnosti popísať svoju skupinu sme sa však dočkali aj troch ďalších funkcií, ktoré sú zamerané čisto na skupinové konverzácie:

  • Administrátorské ovládanie – Táto funkcia je podobné tej, ktorú služba Discord (priamy konkurent TeamSpeak3) má vo svojej aplikácii už od jej samotného vydania. Administrátorské ovládanie ti umožní kontrolovať a meniť práva účastníkov konverzácie, ako je napríklad právo zmeniť ikonu alebo popis skupiny. Administrátori teraz taktiež môžu odstrániť administrátorské práva ostatných účastníkov bez toho, aby boli daní účastníci vyhodení zo skupiny. Nová funkcia však myslela aj na zakladateľov skupiny, ktorí sú po novom proti vylúčeniu zo skupiny imúnni.
  • Dobehnutie (Catch-up) – Pokiaľ si rozoberal so svojimi priateľmi určitú tému, no musel sa odísť a po tvojom návrate bola vaša rozobratá téma zahádzaná kopami správ o úplne niečom inom, môžeš teraz nadviazať na pôvodnú tému pomocou znaku “@”, nachádzajúceho sa v pravom dolnom rohu.
  • Vyhľadávanie účastníkov – Vďaka tomuto vylepšeniu môžeš v početnej skupine vyhľadať účastníka priamo a bez potreby nudného prehľadávania zoznamu.
TIP REDAKCIE
Google WiFi uľahčuje život. Po novom ukazuje, ktoré zariadenia majú problémy s pripojením

Máš len jednu šancu

WhatsApp však okrem výhod myslel aj na nevýhody, ktoré sa však budú týkať len tých “otravnejších”. Teraz už totiž používateľ, ktorý bol vyhodený z určitej skupiny, nemá právo sa znova pripojiť do tej istej skupiny. Táto funkcia sa dá samozrejme aj zneužiť, no dokáže ti ušetriť nervy, ak by sa o opätovné pripojenie do chatu za cieľom vytáčania jej členov snažil nejaký otravný “kamarát”.

Verziu 2.18.42. si môžeš stiahnuť z Play Store, alebo z APK Mirror.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať