MIUI 10

MIUI 10 oficiálne: Ktoré smartfóny získajú novú verziu užívateľského prostredia?

Čínske Xiaomi to dnes rozbalilo. Populárny výrobca predstavil smartfón Xiaomi Mi8, špeciálu edíciu Mi8 SE, super lacný a skvele vybavený fitness náramok Mi Band 3 s OLED displejom a na záver, novú verziu UI MIUI 10.

Čínske Xiaomi to dnes rozbalilo. Populárny výrobca predstavil smartfón Xiaomi M i8, špeciálu edíciu M i8 SE, super lacný a skvele vybavený fitness náramok Mi Band 3 s OLED displejom, a to vrátane novej verzie UI MIUI 10.

Spoločnosť Xiaomi už pri predošlej verzii MIUI 9 dokázala, že je schopná aktualizovať rekordný počet zariadení, a to aj so starším dátumom výroby. Čo teda MIUI 10 prináša a ktoré smartfóny Xiaomi aktualizáciu dostanú?

MIUI 10

MIUI 10 predstavuje logickú inováciu, ktorá sa zameriava na aktuálne trendy. Novinkou je napríklad režim pre snímanie portrétov, ktorý bude k dispozícii aj zariadeniam so samostatným prevedením fotoaparátu.

Portréty sú devízou hlavne smartfónov, ktoré majú duálne fotoaparáty. O štýlové neostré pozadie sa postará pokročilý softvér. V súčasnosti dokáže vyhovoriť so samostatným fotoaparátom veľmi kvalitný portrét snáď iba Google Pixel 2.

MIUI 10
FOTO: Xiaomi

Veľmi dobre vyzerá nová obrazovka so spustenými aplikáciami na pozadí. Využíva plný potenciál súčasných moderných displejov s užším pomerom strán a tenkými rámikmi. Vertikálne posuvné menu pôsobí intuitívne. Medzi aplikáciami sa viete prepínať, dokážete ich zatvoriť a ak na nich podržíte prst, zobrazia sa ďalšie akcie.

MIUI 10
FOTO: Xiaomi

Zaujímavý je tiež režim určený pre vodičov. Počas jazdy ovládanie uľahčí hlasový asistent Xiao AI a užívateľ tak môže venovať viac pozornosti šoférovaniu. V tomto prípade je však prínos pre náš región nulový. Asistent bude minimálne zo začiatku komunikovať v čínštine a do MIUI 10 určeného pre globálny trh sa ani dostať nemusí.

Ak vlastníte niektoré zo zariadení inteligentnej domácnosti s logom Xiaomi, ovládať ich dokážete priamo z tohto prostredia. Doteraz ste museli inštalovať aplikáciu pre ovládanie dodatočne.

MIUI 10
FOTO: Xiaomi

MIUI 10 sa zameriava aj na ovládanie gestami, ktoré postupne dobehnú všetky inteligentné mobilné telefóny. Podpora umelej inteligencie je všadeprítomná. Podobne, ako napr. pri prostredí MIUI 8 od Huawei.

TIP REDAKCIE
Nebude úniku: O smartfónoch sa písalo už v roku 1953!

To znamená, že systém bude sledovať návyky užívateľa a na základe toho zariadenie prispôsobí. Ide hlavne o prideľovanie zdrojov a energetickú optimalizáciu. Rozumné prerozdeľovanie výkonu či napr. vypínanie aplikácií, ktoré používate iba sporadicky, vie ušetriť energiu a predĺžiť výdrž na jedno nabitie bez toho, aby musela rásť kapacita batérie a teda aj prípadná hrúbka zariadenia.

MIUI 10
FOTO: Xiaomi

Vzhľad prostredia zostáva kráčať v rovnakej stope, aj keď k nejakým zmenám došlo. Niektoré prvky užívateľského prostredia výrobca vylepšil. Nový je posuvník jasu, farebné ikony v notifikačnej zóne, konzistentnejšie okná zobrazujúce funkcie a ponuky či prehľadnejšie nastavenia.

MIUI 10 aktualizácie

V prvom rade, Xiaomi predstavilo čínsku verziu užívateľského prostredia. Časový harmonogram aktualizácií, ktorý čítate nižšie, platí pre čínsky trh. Uvidíte v ňom ale zariadenia, ktoré update dostanú a obdobné aktualizačné poradie by malo platiť aj pre nadchádzajúce MIUI 10 určené pre mimo ázijské regióny.

V mesiaci jún bude MIUI 10 dostupné pre zariadenia Mi Mix 2S, Mi Mix 2, Mi Mix, Mi 6X, Mi 6, Mi 5, Mi Note 2, Redmi S2, a Redmi Note 5.

Od ďalšieho mesiaca, júla, začnú tento update dostávať zariadenia: Mi Note 3, Mi 5X / 5c / 5s / 5s Plus, Mi 4 / 4c / 4S, Mi Max 2, Mi Max, Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi 4, Redmi 4A , Redmi 4X, Redmi 3S / 3X, Redmi Pro, Redmi Note 5A, Redmi Note 4, Redmi Note 4X a Redmi Note 3.

Počet aktualizovaných smartfónov je tak opäť bohatý, nehovoriac o tom, že časom by mohli pribudnúť aj staršie generácie, napr. Redmi Note 2. Nižšie si zatiaľ môžete pozrieť prezentačné video, ktoré niekoľko noviniek MIUI 10 zobrazuje.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať