Audi zbrojí: Elektrické SUV e-tron quattro bude mať namiesto zrkadiel kamery

Nemecká automobilka nám opäť poodhalila časť z toho, čo už onedlho ponúkne jej prvé plne elektrické SUV.

Nemecká automobilka nám opäť poodhalila časť z toho, čo už onedlho ponúkne jej prvé elektrické SUV. Novinka s názvom e-tron quattro bude k dispozícii aj v takej verzii, ktorá nebude obsahovať absolútne žiadne zrkadlá.

Tie totiž nahradí modernejšia alternatíva, čiže kombinácia špičkových kamier spolu so špičkovými OLED panelmi, kde bude vidieť ich pohľad. Audi tak chce dosiahnuť lepší koeficient odporu, aby nebol pri porovnaní s obávaným konkurentom z USA, Tesla Model X, na smiech.

Ich aktuálnym cieľom je vraj číslo 0,28, no pôvodne sa hovorilo i o 0,25. Z toho vyplýva, že aerodynamika vozidla nebude až tak skvelá, ako mnohí očakávali. Vyššie spomínané SUV z dielne Elona Muska dosahuje koeficient o veľkosti iba 0,24, píše Electrek. Čím je toto číslo nižšie, tým je lepší dojazd na jedno nabitie.

Audi e-tron quattro

Iba na vyžiadanie

Problém tu však tkvie v tom, že nie každý model e-tron quattro môže niečo také mať vo svojej výbave. Náhrada klasických spätných zrkadiel za kamery a displeje nie je v niektorých krajinách ešte stále legálna.

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra

Ak však neexistujú žiadne legislatívne prekážky, zákazníkovi nič nebráni v tom, aby si túto nevšednú špecialistku ešte pred samotnou kúpou elektromobilu dodatočne vypýtal. Novinka príde na pulty obchodov už koncom tohto roka, a to spolu s cenovkou pohybujúcou sa okolo tých 80 000 eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať