Xiaomi Mi 8 SE je prvý smartfón na svete s novým čipsetom Snapdragon 710

Okrem klasickej a špeciálnej edície novej vlajkovej lode čínskeho jabĺčka bola odhalená aj tá, ktorá je vyrobená pre milovníkov kompaktnejších rozmerov.

Okrem klasickej a špeciálnej edície novej vlajkovej lode čínskeho jabĺčka bola odhalená aj tá, ktorá je vyrobená pre milovníkov kompaktnejších rozmerov. Xiaomi Mi 8 SE kombinuje až prekvapivo dobrú výbavu s prémiovým dizajnom, ktorého súčasťou je aj kontroverzný výrez v displeji.

Najzaujímavejšie na tom celom ale je, že tento smartfón poženie len nedávno odhalený Snapdragon 710, takmer vlajkový čipset od spoločnosti Qualcomm, pričom ide o jeho debut. Tento americký gigant nadviazal so Xiaomi bližšiu spoluprácu a to populárnemu výrobcovi spotrebnej elektroniky zabezpečuje podobné konkurenčné výhody.

Čo sa týka konštrukčného spracovania, Mi 8 SE nesie podobu, s akou prišla aj klasická verzia Xiaomi Mi 8. Zadný fotoaparát sa podobá na ten, ktorý ponúka iPhone X, a značnú časť prednej strany pokrýva AMOLED displej. Výrobca ho vybavil až 5,88-palcovou uhlopriečkou, no zároveň aj tenučkými rámikmi, takže sa netreba obávať, že bude príliš veľký.

TIP REDAKCIE
Ponuka hier v aplikácii Netflix sa rozrastá, pribudli ďalšie tituly
Xiaomi Mi 8 SE

Asistencia AI

Duálny fotoaparát na zadnej strane pozostáva z dvoch 12 a 5 Mpx senzorov s asistenciou umelej inteligencie (tá vyberá scénky). Výrobca ale vyzdvihuje aj zlepšenia, ktoré pocítime pri fotografovaní po západe slnka, čiže v zlých svetelných podmienkach. Predný kúsok vyhotoví až 20 Mpx selfie zábery a podobne, ako ten hlavný, aj tomuto pomáha neurónová sieť.

Xiaomi Mi 8 SE bude stáť 280 dolárov, čo je asi 240 eur. Keď teda zoberieme do úvahy, čo všetko ponúka, tak máme česť s doslova perfektným pomerom medzi výbavou a cenou. Žeby ďalší tohtoročný bestseller ako Huawei P20 lite? Uvidíme.

Xiaomi Mi 8 SE
Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať