iPhone X

Konečne: iPhone X dostal v aplikácii YouTube podporu pre HDR

Majitelia prémiovej desiatky nadobudli kapacity, vďaka ktorým si môžu po novom vychutnať aj HDR videá, ktoré sú zverejnené na populárnom webe YouTube.

Majitelia prémiovej desiatky nadobudli kapacity, vďaka ktorým si môžu po novom vychutnať aj HDR videá, ktoré sú zverejnené na populárnom webe YouTube. V jeho aplikácii pre iPhone X totiž pribudla doteraz chýbajúca softvérová podpora, aby tak doplnila tú hardvérovú.

O novinke informovali samotní používatelia, píše GSMArena. Tí zostali novou funkcionalitou doslova zaskočení, pretože nič také neočakávali, hoci tá tu mala byť už dávno, nie po viac ako pol roku od spustenia predaja tohto iOS smartfónu.

Aktivácia takzvaného širokého dynamického rozsahu (High Dynamic Range, v skratke iba HDR) prebieha rovnakým spôsobom, akým meníme i samotnú kvalitu. Počas pozerania teda treba kliknúť na tri bodky v pravom hornom rohu, po čom nám aplikácia YouTube zobrazí výber z dostupných možností. Ak je dané video natočené v HDR, potom uvidíme hneď vedľa kvality či počtu snímkov za sekundu aj vyššie spomínanú skratku.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a: Dostupnejšia verzia smartfónu môže prísť skôr

Pestrejšie farby a lepší kontrast

HDR reprezentuje modernejšiu verziu štandardného dynamického rozsahu, ktorý je súčasťou zobrazovacieho hardvéru staršej spotrebnej elektroniky. Na svet totiž prišiel pred viac ako tromi dekádami, preto už bolo na čase, aby sme začali pomaličky prechádzať na široký dynamický rozsah s citeľne pestrejšími farbami, lepším kontrastom či s podstatne širšou svetelnou paletou, čo dá obrazu pred nami väčší šmrnc a zároveň ho priblíži k realite.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať