facebook

Mark Zuckerberg prekvapuje: Facebook vraj pracuje na vlastnej kryptomene

Najväčšia sociálna sieť nedávno oznámila, že sa začína zaujímať o technológiu blockchain a jej potenciálne využitie. Teraz vyplávalo na povrch, že tieto plány zahŕňajú aj kryptomenu.

Najväčšia sociálna sieť nedávno oznámila, že sa začína zaujímať o technológiu blockchain a jej potenciálne využitie. Teraz vyplávalo na povrch, že tieto plány zahŕňajú aj kryptomenu. A nielen tak hocijakú. Facebook by mal totiž pracovať na svojej vlastnej digitálnej mene.

S touto podpultovou informáciou prišiel web The Verge, ktorý sa však odvoláva na iný zdroj. Tým je Alex Heath z webu Cheddar spolu s jeho článkom, kde svieti veľký nadpis s textom “Facebook Plans to Create Its Own Cryptocurrency”. Áno, aj ten má svoj zdroj, ktorým nie je nikto iný, ako niekto bližšie nešpecifikovaný z interných kruhov sociálnej site.

Facebook by chcel, aby boli prostredníctvom tejto špekulovanej kryptomeny realizované takmer všetky transakcie v rámci jeho vlastnej sociálnej platformy. Ľudia si ich iba jednoducho vymenia za klasické meny, ako je napríklad euro či dolár, a môžu veselo platiť za reklamu alebo iné služby z portfólia internetového giganta.

TIP REDAKCIE
Najväčší medzigeneračný rozdiel? MacBook Pro s M1 Max ponúka až o 181 % rýchlejšiu grafiku

Špeciálna divízia

Aby však mohli k niečomu takému aj reálne dospieť, museli najskôr nájsť nevyhnutných špecialistov na blockchain a súvisiace výdobytky digitálnej éry, aby tak mohli vytvoriť úplne novú divíziu, bez ktorej by sa ďalej zrejme nepohli. Jej šéfom by mal byť človek s menom David Marcus, no viac bližších detailov o ich plánoch s kryptomenou sociálnej siete Facebook momentálne nevieme.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať