Na novom smartfóne Xiaomi Redmi S2 si zgustnú najmä nenároční používatelia

Čínske jabĺčko prináša ďalší cenovo dostupný smartfón s celkom obstojnou hardvérovou výbavou a aj s dobre vyzerajúcou unibody konštrukciou.

Čínske jabĺčko prináša ďalší cenovo dostupný smartfón s celkom obstojnou hardvérovou výbavou a aj s dobre vyzerajúcou unibody konštrukciou. Xiaomi Redmi S2 pozostáva z jedného precízne opracovaného kusu hliníka a vo svojich útrobách skrýva slabší mid-range hardvér aj umelú inteligenciu.

Technickú špecifikáciu novinky tvorí veľký, až 5,99-palcový zobrazovací panel v HD+ rozlíšení, americký čipset Snapdragon 625, 3 alebo 4 GB operačná pamäť RAM, 32 alebo 64 GB úložisko (+ microSD karta) a 16 Mpx selfie fotoaparát s asistenciou spomínanej AI aj vlastným LED bleskom. Z výbavy teda vyplýva, že ide o kúsok pre mladšie vekové kategórie používateľov, ktoré doslova milujú sociálne siete.

Zadná strana smartfónu Redmi S2 skrýva ergonomicky umiestnený biometrický snímač odtlačkov vrátane duálneho fotoaparátu. Ten tvorí jeden 12 Mpx a jeden 5 Mpx senzor, pričom ich záber stabilizuje elektronická stabilizácia obrazu (tzv. EIS), informuje GSMArena.

Xiaomi Redmi S2

Tri farby a ľudová cena

Novinka Xiaomi Redmi 2S príde na pulty čínskych obchodov v troch rôznych farebných prevedeniach (Rose Gold, Champagne Gold a Platinum Silve). Dostupnejšia verzia vychádza na 130 eur a za tú lepšie vybavenú dáme okolo 170 eur. Smartfón by mal byť dostupný v priebehu nadchádzajúcich dní.

TIP REDAKCIE
YouTube Premium prichádza s ročným predplatným. Je výhodnejšie
Xiaomi Redmi S2
Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať