Huawei Mate 10 Pro má bizarné problémy s Google asistentom

Mnoho vlastníkov smartfónu Huawei Mate 10 Pro v poslednom čase zaznamenalo vo svojom zariadení problém, ktorý sa týka hlasovej aktivácie Google asistenta.

Mnoho vlastníkov smartfónu Huawei Mate 10 Pro v poslednom čase zaznamenalo vo svojom zariadení problém, ktorý sa týka hlasovej aktivácie Google asistenta. Na chybu sa koncom apríla však oficiálne poukázalo až v príspevku na Google Product fóre. Niekoľkí používatelia však tvrdia, že problémy s Google asistentom musia trpieť už niekoľko mesiacov.

Asistent nemá ako reagovať

Podľa popisu v príspevku to vyzerá tak, že niektoré z nastavení “Hlasu” sa zobrazujú ako šedé a tým pádom ako neaktívne. Na obrázku nižšie môžeš vidieť, že možnosť “Say “Ok Google” any time” (Povedz “Ok Google” kedykoľvek), je taktiež celá v šedom, čo vedie k smutnej skutočnosti, že Google asistent na frázu “Ok Google” jednoducho nemá možnosť reagovať.

FOTO: Google Product forums

Vyjadril sa aj člen tímu podpory

Google aj Huawei už o probléme vedia, no opravná aktualizácia ešte stále nevyšla. Počas živého chatu Huawei HiCare údajne člen tímu podpory spoločnosti Huawei povedal následovné: “[Problém] je spôsobený nekompatibilitou medzi službami Google Play (V12.6.73) a telefónmi Huawei. Huawei a Google však našli riešenie. Prosím, počkajte si na aktualizáciu služieb Google Play.”

Huawei a služby Google Play nie sú dobrí kamaráti

Celý tento incident dokonca nie je jediný prípad, kedy sa produkty Huawei tak trochu nedohodli so službami Google Play. Pred týždňom sa na niekoľkých Huawei zariadeniach dokonca údajne vyskytla chyba, kvôli ktorej ich dokonca nebolo možné vôbec aktualizovať.

TIP REDAKCIE
Xiaomi skutočne predstaví model Mi 8. Na preskočenie označenia Mi 7 má dôvod

Ak tvoje zariadenie trpí podobným problémom neostáva nič iné, než počkať na opravnú aktualizáciu.

Total
38
Zdieľaní
Total
38
Zdieľať