Cieľ splnený: Google asistent dokáže pracovať už s 5 000 smart home zariadeniami!

Pri spustení bola práve toto jedna zo slabín Google asistenta. Bolo len veľmi málo zariadení, s ktorými sa dal tento šikovný asistent spojiť. Teraz je ich tu síce ešte pár, na ktoré sa Google asistent zatiaľ nedokáže napojiť.

Pri spustení bola práve toto jedna zo slabín Google asistenta. Bolo len veľmi málo zariadení, s ktorými sa dal tento šikovný asistent spojiť. Teraz je ich tu síce ešte pár, na ktoré sa Google asistent zatiaľ nedokáže napojiť, no myslíme, že ostatných 5 000 smart home zariadení, pri ktorých to dokáže, svedčí o dobre vykonanej práci zo strany giganta.

Asistent teraz dokáže pracovať so zariadeniami od populárnych žiaroviek až po inteligentné konektory, domové zvončeky, kamery, spotrebiče a mnoho ďalšieho. Šikovného pomocníka môžeš dokonca využiť aj na ovládanie niektorých vysávačov.

FOTO: Google

Obrovský krok vpred

Google za posledné 4 mesiace odviedol naozaj super prácu, keďže ešte v januári tohto roku asistent fungoval “len” s okolo 1 500 zariadeniami, ako sme aj mohli vidieť na veľtrhu CES. Je nutné uznať, že rozšírenie schopností asistenta o 3 500 zariadení v priebehu niekoľkých mesiacov je naozaj úctyhodný výkon. Pre Google ide o dosiahnutie naozaj významného cieľu, keďže spomínaných 5 000 zariadení znamená aj to, že asistent je teraz schopný spolupracovať so smart home zariadeniami od všetkých veľkých a známych značiek.

TIP REDAKCIE
Významný míľnik: Spotify dosiahol 75 miliónov platiacich používateľov! Ako je na tom so ziskom?

“Cieľom Google asistenta je zjednodušiť ovládanie zariadení a spotrebičov na takú úroveň, aby vám na taký úkon stačilo použiť len váš hlas,” napísal Google na svoj blog, kde taktiež popisuje aj niekoľko možností, ako môžeš inteligentné ovládanie domácnosti využiť. Všetkých 5 000 zariadení, medzi ktoré patrí samozrejme aj Google Home, môžeš ovládať priamo zo svojho smartfónu.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať