google family link

Služba Google Family Link sa rozšírila do ďalších krajín vrátane Slovenska

Spoločnosť Google sprístupnila svoju službu a aplikáciu tzv. rodičovskej kontroly do ďalších 26 krajín, z ktorých sú všetky európske. Zo začiatku bola služba Google Family Link dostupná iba v USA, o niečo neskôr v pár ďalších krajinách.

Spoločnosť Google sprístupnila svoju službu a aplikáciu tzv. rodičovskej kontroly do ďalších 26 krajín, z ktorých sú všetky európske. Zo začiatku bola služba Google Family Link dostupná iba v USA, o niečo neskôr v pár ďalších krajinách.

Google Family Link je rozhodne užitočný nástroj, ktorého používanie by mal zvážiť každý rodič. Prostredníctvom aplikácie rodičia dokážu spravovať a kontrolovať smartfón alebo tablet svojej ratolesti.

Služba je po novom dostupná u nás, u susedov v Českej republike a napríklad v Rakúsku, Poľsku či v Maďarsku. Nástroj logicky cieli na maloletých užívateľov, ktorí sú najzraniteľnejší a nevedia vyhodnotiť, čo je pri nich v digitálnom svete zlé a čo dobré.

Pomocou služby Google Family Link a pridruženej aplikácie môžete spravovať aplikácie, ktoré vaše dieťa používa. Nevhodné aplikácie jednoducho zablokujete. Výborný je prehľad aktivity, ktorý vám ukáže, aký čas trávi dieťa používaním svojho smartfónu alebo tabletu.

Používanie viete obmedziť časovým limitom. Večer zase môžete uzamknúť zariadenie dieťaťa na diaľku, čo slúži ako akási digitálna večierka. Spravovať dokážete aj všetky nákupy a sťahovania.

TIP REDAKCIE
YouTube končí s výrobou vlastných seriálov, zameria sa na partnerské programy

Používanie

Google Family Link je skvelou službou, no má isté obmedzenia. Vaše dieťa musí vlastniť kompatibilné zariadenie, to znamená také, ktoré beží pod OS Android 7.0 Nougat a vyšším. Deti si často musia vystačiť so starším smartfónom, ktorý novšiu verziu OS mať nemusí.

Podľa všetkého k službe nepripojíte už existujúci Google účet vašej ratolesti. Musíte vytvoriť nový, čo môže predstavovať komplikáciu. Vo väčšine krajín je možné kontrolovať aktivitu dieťaťa do jeho 16. roku. V takomto veku sa mu to už nemusí páčiť. Výnimkou je napríklad Rakúsko (14 rokov) alebo Dánsko a Švédsko (13 rokov).

Aplikácia je jednoduchá a po spustení rodičov prevedenie všetkými potrebnými krokmi pre aktiváciu aj s vysvetleniami.

Ak ste rodičom maloletého a digitálne aktívneho dieťaťa, vyskúšajte nový nástroj. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke spoločnosti Google lokalizovanej do slovenčiny a bezplatnú aplikáciu sťahujte na tejto adrese, ktorá vás presmeruje do obchodu Play.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať