google one

Google One ponúkne viac miesta pre vaše dáta za menej peňazí a odbornú podporu

Spoločnosť Google dnešným dňom spustila novú službu s názvom Google One. Skôr ide o značku ako o službu samotnú.

Spoločnosť Google dnešným dňom spustila novú službu s názvom Google One. Ide však skôr o značku než o službu ako takú. Internetový gigant za túto značku ukryl tarifný systém, v rámci ktorého si môžete zakúpiť rozšírené cloudové úložisko v službe Google Disk. 

Google One ale prichádza s menšími vylepšeniami. Ak používate účet Google, k dispozícii máte 15 GB bezplatného priestoru pre Gmail a Google Disk. Je ale možné, že máte aj viac miesta. Získať ste ho mohli ako odmenu za dosiahnuté ciele v programe Miestni sprievodcovia alebo pri kúpe niektorého z vybraných modelov smartfónov.

Pokiaľ cloud využívate aktívne, voľná kapacita úložiska vám časom nemusí stačiť. Kapacitu si môžete rozšíriť za poplatok. V službe Google Disk stačí kliknúť na položku inovovať úložisko, ktorá vám zobrazí aktuálny cenník.

google disk
Google Disk

100 GB priestoru získate za 1,99 EUR mesačne, 1 TB za 9,99 EUR mesačne a napríklad 30 TB za 299,99 EUR mesačne. Dve najlacnejšie možnosti sú dostupne aj s ročnou úhradou, ktorá je zvýhodnená.

Po novom budú tieto tarify zastrešené službou Google One. Momentálne je už k dispozícii v USA a blízkej dobe dorazí aj do našich končín. Jej súčasťou bude nová tarifa s kapacitou 200 GB, ktorá bude stáť 2,99 EUR mesačne. Okrem toho zlacnie 2 TB rozšírenie, a to z 19,99 EUR na 9,99 EUR, čím nahradí 1 TB program. Vychádzame z dolárových cien, ktoré tie európske v prípade tejto služby kopírujú.

TIP REDAKCIE
Facebook zarobil na reklame 29 miliárd dolárov, opäť si kopol do Apple
google one
Google One

Google One na svojich oficiálnych stránkach sľubuje prístup k odborníkom spoločnosti Google. Pravdepodobne pôjde o ľudskú technickú podporu, ktorá platiacim zákazníkom pomôže pri prípadných komplikáciách so službami spoločnosti Google. K dispozícii by mala byť aj mobilná aplikácia, ktorá správu úložiska sprístupní.

O aktuálnej dostupnosti Google One a mobilnej aplikácie pre náš trh budeme informovať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať