Google Home pre iOS: Gigant vylepšuje appku svojim novým widgetom

Pred rokom Google predstavil upozornenie o kontrole médií, ktoré sa v tvojom Androide ukáže vždy, kedy je niečo priamo prenášané do tvojho či už Chromecastu, alebo populárneho Google Home.

Pred rokom Google predstavil ovládanie médií priamo z notifikácie, ktoré sa v tvojom Androide ukáže vždy, kedy je niečo priamo prenášané do tvojho či už Chromecastu, alebo reproduktoru Google Home. Aby sa však z tejto funkcie mohli tešiť aj používatelia konkurenčného iOS, gigant sa rozhodol do tohto systému priniesť Media Controls widget, ktorý je súčasťou aplikácie Home.

Komfort na prvom mieste

Nový widget je schopný identifikovať až 4 prenášajúce zariadenia, ktoré ale musia byť napojené na rovnakú WiFi sieť. Po tom, ako odošleš tebou vybranú TV show, hudbu, alebo iný obsah do zariadenia, môžeš ho pomocou aplikácie jednoducho ovládať, teda kedykoľvek pozastaviť, stopnúť, alebo prehrať.

FOTO: 9to5Google

Aby si si naplno mohol vychutnávať widgetu Google Media Controls, stačí ti stiahnuť si najaktuálnejšiu verziu aplikácie Google Home z App Store. Ďalej ti stačí len potiahnuť prstom po domovskej obrazovke smerom zhora nadol, čo by ťa malo doviesť k Today View. Keď tam budeš, prejdi na spodok ponuky, ťukni na políčko “Edit” (upraviť), v kategórii More widgets nájdi možnosť Home app a ťukni na zelenú ikonku pridania.

TIP REDAKCIE
Honor priblížil, ktorým smartfónom doručí aktualizáciu na Android 12

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať