iphone

Ďalší “skvelý” krok Apple: Z balenia má zmiznúť 3,5 mm adaptér, kúpiť si ho budeš musieť sám

Spoločnosť Apple ako jedna medzi prvými zo svojich zariadení odstránila 3,5 mm výstup pre slúchadlá. Stalo sa tak už pri predstavení iPhone 7, teda v čase, keď sa o niečo takom len šepkalo.

Spoločnosť Apple ako jedna z prvých zo svojich zariadení odstránila 3,5 mm výstup pre slúchadlá. Stalo sa tak už pri predstavení iPhone 7, teda v čase, keď sa o niečom takom len šepkalo. Dobrou správou však bolo, že si zákazníci v krabičke našli malý adaptér, ktorý dokázal prepojiť klasické slúchadlá s nabíjacím portom. Apple s tým vraj má v budúcnosti skoncovať.

Ak si majiteľom iPhone 7 a novšieho a rád počúvaš hudbu, určite si využil aj pribalený adaptér. V prípade pripravovaných iPhonov tak síce spraviť môcť budeš, no adaptér si pravdepodobne budeš musieť objednať samostatne. Existuje tu aj alternatíva počúvania „zadarmo,“ a to využitie pribalených EarPodov s Lightning konektorom. Všetci ale vieme, že nejde o úplne najlepšie znejúce slúchadlá, tak si budeš musieť vybrať. Buď zaplatíš alebo sa uspokojíš.

Apple chce posilniť predaje bezdrôtových slúchadiel.

Apple na to má dobrý dôvod

Apple je ako každá iná firma zameraná na zisk. Čím viac, tým lepšie. Aj vďaka tomu sú predsa najbohatšou spoločnosťou na svete. Ich ďalší veľký krok k zbohatnutiu sa má motať okolo bezdrôtových slúchadiel AirPods. Ich úspech závisí od ochoty ľudí do nich investovať. Bez pohodlného riešenia v podobe adaptéru by mala miera ochoty priplatiť si podstatne stúpnuť. Aspoň v to dúfa Apple.

TIP REDAKCIE
Suunto 5 Peak: Nové hodinky vážia iba 39 gramov, sľubujú dlhú výdrž

Analytik našiel aj iný dôvod

Podľa jedného z najpresnejších analytikov z tábora Apple, Ming-Chi Kua, môže byť dôvod odstránenia adaptéra z balenia iPhonov menej vznešený. Tým, že Apple nebude musieť dávať vyrobiť toľko adaptérov, ktoré musí následne prepraviť a zabaliť, ušetrí dosť peňazí vďaka čomu zníži výrobnú cenu každého kusu a zvýši tak maržu.

To by dávalo zmysel, keďže americký výrobca už nejaký ten mesiac bojuje s vysokou cenou súčiastok, hlavne AMOLED displejov, ktoré mu odrezávajú z toho, čo im ostáva z každého predaného kusu. Ak dokáže ušetriť na takej maličkosti akou je adaptér z Lightning na 3,5 mm, určite sa to odrazí aj na jeho finančných výsledkoch. Pridaj si k tomu vyšší záujem o drahé slúchadlá AirPods a Apple má našliapnuté na ďalšie ziskové obdobie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať