lcd

Zlé správy: Samsung Galaxy Note 9 nebude mať jednu kľúčovú vlastnosť, tá príde až v Galaxy S10!

O tom, že sa Samsung už niekoľko rokov snaží implementovať jednu z najžiadanejších funkcií vieme už dávno.

O tom, že sa Samsung už niekoľko rokov snaží implementovať jednu z najžiadanejších funkcií vieme už dávno. Reč je samozrejme o snímači odtlačkov prstov priamo v displeji, ktorého osud je stále neznámy.

Začiatkom tohto mesiaca sa na internete objavil nový patent Samsungu, ktorý jasne dokazoval, že spoločnosť pracuje na snímači odtlačkov prstov zapustenom priamo v displeji. Čo však chýbalo bol dôkaz o tom, že sa takto riešená biometria má objaviť v niektorom z konkrétnych zariadení.

Nové správy z Južnej Kórey teraz naznačujú, že sa Samsung prikláňa k odloženiu jeho uvedenia. Samsung Galaxy Note 9, ktorý má byť predstavený už v auguste by tak prišiel so snímačom pod fotoaparátmi podobne ako tomu bolo pri Galaxy S9.

Iná technológia ako pri Huawei a Vivo

Samsung sa na rozdiel od spoločností ako Huawei a Vivo, ktoré siahli po optickom snímači odtlačkov rozhodol ísť inou cestou. Svoje úsilie vrazil do snímača odtlačkov, ktorý je postavený na ultrazvukovej technológii. Tá má byť presnejšia, no zároveň drahšia. Rovnakú technológiu vyvíja Qualcomm a Apple.

TIP REDAKCIE
Okamžité platby medzi bankami prichádzajú, prevod peňazí potrvá pár sekúnd

Pre Samsung je vývoj novej technológie extrémne dôležitý. Plánuje ju totiž implementovať nielen do smartfónov, ale aj do iných produktov, ktoré vyrába. Len si to predstavte, chladnička, ktorá sa večer otvorí len administrátorom kuchyne. Budúcnosť je tu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať