Android P

Nokia potvrdzuje: Android P dostane aj Nokia 5 a Nokia 6 z roku 2017!

Pokiaľ vlastníte jeden z novších modelov smartfónov, určite vás zaujíma, či dostanete aktualizáciu na Android P. Pokiaľ ste si v minulom roku kúpili Nokiu 5 a Nokiu 6, vedzte, že aktualizáciu dostanete.

Ak vlastníte jeden z novších modelov smartfónov, určite vás zaujíma či dostanete aktualizáciu na Android P. Pokiaľ ste si v minulom roku kúpili Nokiu 5 a Nokiu 6, vedzte, že aktualizáciu dostanete.

Potvrdil to na sociálnej sieti Twitter jeden z hlavných predstaviteľov konzorcia HMD Global Juho Sarvikas. Aj keď ďalšie smartfóny značky Nokia v reakcii na príspevok nespomenul, je isté, že taktiež dostanú aktualizáciu na Android P.

Nokia 8, Nokia 8 Sirocco, Nokia 3 alebo napríklad Nokia 7 Plus, pre ktorú je už dostupná beta verzia najnovšej verzie operačného systému. Všetky zariadenia sú súčasťou programu Android One, čiže využívajú absolútne čistú formu OS Android.

Nokia 8 S
Nokia 8 Sirocco

Užšie previazanie so spoločnosťou Google umožňuje výrobcovi aktualizovať rýchlo a pravidelne. Už teraz sa dá povedať, že Android P dostanú všetky dostupné smartfóny značky Nokia. Menší otáznik visí iba nad extra lacnými modelmi Nokia 3 a Nokia 2. Nokia 1 využíva zjednodušenú platformu Android Go.

TIP REDAKCIE
Litva odporučila nepoužívať smartfóny Xiaomi, Nemecko žiadne problémy nenašlo

Stabilná verzia Android P bude dostupná na jeseň a Nokie by mali oficiálne aktualizácie dostať medzi prvými, zarovno so smartfónmi Google Pixel.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať