Koniec nedostatkom: Google pripravuje Chromecast s podporou pre Bluetooth!

Chromecast je jeden z najpopulárnejších gadgetov giganta Google, ktorý umožňuje používateľom posielať vybraný obsah z telefónu alebo PC priamo do TV.

Chromecast je jeden z najpopulárnejších gadgetov giganta Google, ktorý umožňuje používateľom posielať vybraný obsah z telefónu alebo PC priamo do TV.

Bluetooth je však funkcia, ktorá v posledných dvoch verziách produktu tak trochu chýbala. Tento nedostatok si však Google všimol a zrejme sa ho chystá napraviť.

Prednedávnom sa na stránkach FCC a 9to5Google objavila informácia ohľadom vynovenej druhej generácie Chromecastu. Na zozname sa okrem iného nachádza aj podpora pre 2,4 GHz Bluetooth.

Širšia škála využiteľnosti

Pridanie Bluetoothu do Chromecastu by bez akýchkoľvek pochybností bolo pre šikovné zariadenie náramným prínosom. Funkcia by zariadeniu poskytla viacero nových možností využitia ako je napríklad podpora pre diaľkový ovládač, gamepad, alebo aj Bluetooth audio. Gigant sa však s podrobnosťami ohľadom toho, ako sa s bezdrôtovou technológiou chystá naložiť, žiaľ zatiaľ nepodelil.

Google Chromecast

 

Android TV?

Vylepšený Chromecast podľa všetkého nebude na konferencii I/O od Google, konajúcej sa už tento týždeň, hlavným predmetom diskusie, no Google nás ešte stále môže prekvapiť podobným televíznym produktom. Pred mesiacom sa totiž opäť na stránke FCC objavili “pikošky” ohľadom Android TV donglu značky Google, ktorej dizajn je inšpirovaný práve Chromecastom.

Zatiaľ nie je presne jasné či ide o reálne zariadenie alebo len o bežné povery. Prvej možnosti však dopomáha aj niekoľko fotiek zariadenia, ktoré vyšli na povrch krátko po spomínanej publikácii.

TIP REDAKCIE
Tesla plánuje megalomanský projekt: Až 1 GWh batéria nebude mať vo svete obdoby!

Pokiaľ sú však tvrdenia o Android TV tyči pravdivé, môžeme jej právoplatné predstavenie očakávať už tento týždeň na spomínanej konferencii I/O. Okrem Chromecastu a Android TV sa však zrejme dočkáme aj noviniek týkajúce sa systému Android P, inteligentných hodiniek WearOS a taktiež populárneho a šikovného Google asistenta.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať