emoji

Vyskúšaj mobilnú hru od Google, v ktorej musíš hľadať emoji v reálnom svete

Google uviedol do chodu ďalšiu jednoduchú hru z projektu AI Experiments, ktorá je určená pre hranie v mobilnom prehliadači smartfónu. Hra je veľmi jednoduchá a využíva technológie strojového učenia. 

Google uviedol do chodu ďalšiu jednoduchú hru z projektu AI Experiments, ktorá je určená pre hranie v mobilnom prehliadači smartfónu. Hra je veľmi jednoduchá a využíva technológie strojového učenia. 

Hra si po spustení vypýta povolenie pre prístup k fotoaparátu, ktorý je pre hranie kľúčový. Pomocou smartfónu budete totižto v reálnom svete hľadať predmety, ktoré vyzerajú alebo pripomínajú populárne emoji.

Nebude to len tak. Hra vám určí časový limit, v rámci ktorého musíte nájsť vopred určené emotikony. Ak ich nájdete čo najrýchlejšie, dostanete extra čas navyše pre hľadanie ďalších symbolov, ktoré vám hra následne zadá.

Hru sme hrali iba krátko a na žiadnu prílišnú zákernosť sme nenatrafili. Museli sme nájsť predmet zodpovedajúci emoji pera, šálky, topánky, mobilného telefónu, slúchadiel a napríklad zápisníka. Ak vám ale hra rozkáže baklažán a nemáte doma alebo po ruke zeleninu, musíte improvizovať. Alebo hru ukončiť.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: UPC eviduje masívny výpadok služieb

emoji

Google k hre pripravil aj krátke sprievodné video, ktoré vám princíp vysvetlí.

AI Experiments

V rámci projektu AI Experiments vzniklo niekoľko jednoduchých pokusov, pomocou ktorých sa môže každý užívateľ oboznámiť so základmi strojového učenia. Hry funkcionalitu demonštrujú prirodzenou formou prostredníctvom obrázkov, kresieb, jazyka a poprípade hudby.

Možno si ešte spomínate na hru Quick, Draw!, v ktorej ste kreslili na obrazovke počítača alebo smartfónu rôzne predmety a umelá inteligencia od Google ich následne analyzovala a identifikovala.

Čím viac predmetov neurónové siete správne identifikovali, tým spoľahlivejšie identifikácia následne pracovala. Systém sa jednoducho učil. Všetky v súčasnosti dostupné AI experimenty nájdete TU, na oficiálnej stránke spoločnosti Google.

Ten najnovší, opísaný vyššie, nájdete na tejto adrese – emojiscavengerhunt.withgoogle.com. Nezabudnite odkaz otvoriť v mobilnom prehliadači smartfónu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať