Android P

Čo nového v Android P? Čaká nás vylepšená navigácia a multitasking UI

Ohľadom novej navigácie v prichádzajúcom systéme Android P sa mohlo donedávna len hovoriť. Minulý týždeň však Google na svoj oficiálny blog zavesil snímku, ktorá v sebe obsahovala vynovenú verziu navigačného panelu.

Ohľadom novej navigácie v prichádzajúcom systéme Android P sa mohlo donedávna len hovoriť. Minulý týždeň však Google na svoj oficiálny blog zavesil snímku, ktorá v sebe obsahovala vynovenú verziu navigačného panelu. Okrem neho sa však podľa portálu 9to5Google môžeme tešiť aj na vylepšený multitasking UI.

Ako už bolo o navigácii v Android P povedané, pravdepodobne najväčšou zmenou v novom navigačnom systéme je úplne odstránenie štvorcového tlačidla “Recents” (nedávne). Teraz ti pre prístup sa k multitaskingovej obrazovke stačí len jednoduché potiahnutie ikony v tvare pilulky smerom nahor. Nová verzia multitaskingu sa od “starej” líši kartami, ktoré sa po novom ukladajú horizontálne, nie vertikálne.

Foto: 9to5Google
Foto: 9to5Google
Foto: 9to5Google

Čo sa čisto multitaskingu týka, nejde o extra veľké a úžasné vylepšenie. Cieľ kariet a ich funkčnosť sa nemení, mení sa naozaj len skutočnosť, že sa ukladajú v rade, nie v stĺpci.

Mnohovýznamové “pilulkové” tlačidlo

Navigačný systém v Android P si však predsa len prešiel nejakými zmenami. Namiesto potiahnutia “pilulky” pre prístup na domovskú obrazovku (niečo ako systém populárneho iPhonu X) teraz stačí na ikonku jednoducho ťuknúť. Prostredníctvom tejto ikony sa však dá dostať aj k asistentovi, stačí ju len krátky čas podržať.

TIP REDAKCIE
ZOZNAM: Tieto Samsung Galaxy smartfóny čoskoro dostanú aktualizáciu na Android 8.0 Oreo!

Portál 9to5Google na svoj web zverejnil snímky nových funkcií, avšak je dôležité si zapamätať, že toto všetko sa môže časom zmeniť.