Dávaj si pozor: Na Androide sa šíri emoji ⚫, ktorý dokáže zhodiť aplikácie

Po tom, ako si majitelia iPhonov museli dávať pozor na špeciálny znak, ktorý bol schopný zhodiť celý systém na rad prichádza Android.

Po tom, ako si majitelia iPhonov museli dávať pozor na špeciálny znak, ktorý bol schopný zhodiť celý systém na rad prichádza Android. Na najrozšírenejšom mobilnom operačnom systéme sa totiž objavil emoji, ktorý dokáže zhodiť komunikačné aplikácie.

Cez WhatsApp sa začala šíriť správa s čiernou bodkou, ktorá má potenciál zhodiť celú aplikáciu, no len v tom prípade, ak do nej ťuknete. Niekto šikovný totiž do čiernej bodky ukryl tisíce znakov, ktoré Androidu robia problém.

Ak uvidíš takúto správu, neťukni do čiernej bodky.

Skryté znaky totiž Androidu diktujú, akým smerom sa má text renderovať. V maličkej čiernej bodke je ich okolo 1 700, pričom jednotlivé znaky sa pri príkazoch striedajú. Jeden Android žiada, aby text renderoval sprava doľava, ďalší zas naopak.

Systém sa potom zacyklí a celá aplikácia zamrzne alebo spadne. Používatelia ju tak musia ručne ukončiť. Po opätovnom zapnutí je už opäť všetko v poriadku.

TIP REDAKCIE
Apple vlani vyplatil vývojárom aplikácií približne 60 miliárd dolárov
Celá správa ukrývajúca sa v čiernej bodke.

Stovky znakov sa pritom dajú skryť nie len do malej čiernej bodky ale aj do akéhokoľvek iného emotikonu, resp. ikonky. Rôzne variácie nájdete na webe AndroidPolice.com, ktorý o probléme informoval. Správy však posielajte zodpovedne!

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať