Tak predsa len: Android P má čiastočne tmavé používateľské prostredie

Najnovšia verzia populárneho operačného systému pre mobilné zariadenia skrýva niečo, po čom túžia snáď všetci jeho používatelia.

Najnovšia verzia populárneho operačného systému pre mobilné zariadenia skrýva niečo, po čom túžia snáď všetci jeho používatelia. Nový Android P by totiž mal ponúknuť používateľské prostredie v tmavom kabáte. Má to však až tri háčiky. 

Hovoríme tu o funkcionalite z úplne prvej beta verzie a iba o čiastočne tmavom UI, pretože sa to týka iba priečinkov s ikonkami, takzvaného app drawera (ten má priesvitné pozadie s tmavým nádychom), systémovej lišty s rýchlymi nastaveniami a upozornení. Je teda otázne či niečo také príde aj s finálnou verziou Android P.

Tretí háčik reprezentuje automatická aktivácia funkcionality. Najskôr treba nastaviť tmavé pozadie (wallpaper) a systém ju v tej chvíli zapne bez toho, aby nám vôbec niečo oznámil, píše TechRadar.

 

Tmavé používateľské prostredie ocenia tí, ktorí vlastnia smartfón s OLED panelom. Táto zobrazovacia technológia funguje tak, že pri zobrazovaní čiernej farby vypína príslušné pixely. V prípade LCD alternatívy sú tieto pixely podsvietené, čo sa následne odrazí na horšej kvalite obrazu aj vyššej spotrebe elektrickej energie.

TIP REDAKCIE
Suunto 5 Peak: Nové hodinky vážia iba 39 gramov, sľubujú dlhú výdrž

Problém tu však tkvie v tom, že lišta, ani priečinok s ikonkami nie je v úplne čiernej farbe. Ide o šedú čiže OLED v tomto prípade veľmi nepomôže. Jedinou výhodou by teda bolo, že nás tmavé UI pri používaní smartfónu v tmavej miestnosti takmer vôbec neosvieti.

Android P v Nokia 7 plus

Túto užitočnú funkcionalitu sme si vyskúšali na vlastnej koži, vďaka čomu môžeme teraz dosvedčiť, že tomu tak naozaj je. Prvú beta verziu Android P testujeme na skvelom mid-range kúsku Nokia 7 plus, kam ju bolo pred tým potrebné manuálne nainštalovať. Vynútená OTA aktualizácia funguje iba pri smartfónoch Pixel priamo od internetového giganta, spoločnosti Google.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať