Google Duo vo verzii 31 prináša podporu synchronizáciu s Google účtom

Už od svojho spustenia si aplikácia Google Duo vyžadovala telefónne číslo, ktoré bolo potrebné ako aj pre prvotné nastavenia, tak aj pre spájanie sa s ostatnými používateľmi.

Už od svojho spustenia si aplikácia Google Duo vyžadovala telefónne číslo, ktoré bolo potrebné ako pre prvotné nastavenie, tak aj pre spájanie sa s ostatnými používateľmi.

Počas novembra minulého roku však Google začal pracovať na možnosti zadania emailovej adresy namiesto čísla. Po piatich mesiacoch sme sa teda tejto náhrady dočkali, no to nie je všetko.

Spolu s emailom prichádza (ako to Google robí už roky) aj možnosť synchronizácie aplikácie s Google účtom. Už pred niekoľkými dňami bol na stránku podpory aplikácie Google Duo pridaný dokument, ktorý podrobne opisuje, ako si Google účet synchronizovať s aplikáciou: “Uľahčite si spojenie s ostatnými používateľmi pripojením účtu Google k aplikácii Duo. Ľudia s účtom Google, ako napríklad Gmail alebo s telefónnym číslom na Duo uvidia, že aplikáciu používate a teda vám jej prostredníctvom môžu zavolať.”

V novej verzii aplikácie sa nachádza nová sekcia v nastaveniach (hneď pod telefónnym číslom) s názvom “Add Account”, teda Pridať účet, ktorá slúži na synchronizáciu účtu Google. Ťuknutie na názov tejto sekcie vás následne privedie k možnosti synchronizácie.

Google Duo – FOTO: TNW

Jeden “menší” problém

Portál 9to5Google však počas testovania funkcie narazil na problém – nebolo možné sa spojiť s ostatnými používateľmi len za použitia emailu. Dúfajme teda, že Google túto chybu doladí čo najrýchlejšie.

 

Nová verzia služby bude dostupná kde inde ako na Play Store v priebehu najbližších týždňov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať