hry google play

Hry Google Play menia vzhľad a pribudla podpora pre Instant Apps

Spoločnosť Google sa po dlhej, dlhej dobe rozhodla inovovať svoju dvornú aplikáciu určenú hráčom mobilných hier.

Spoločnosť Google sa po dlhej, dlhej dobe rozhodla inovovať svoju dvornú aplikáciu určenú hráčom mobilných hier. Aplikácia Hry Google Play dostala nový vzhľad, ktorý už tak veľmi nepripomína obchod Play.

Nová aplikácia má rozhodne svieže prevedenie, je jednoduchšia a pribudlo pár dynamických prvkov. V prvom rade to sú hlavne animované náhľady, resp. krátke video ukážky, ktoré sa zobrazujú pri niektorých hrách v jednotlivých kategóriách v horizontálnom zobrazení.

Aplikácia je rozdelená na dve hlavné sekcie. Karta Moje hry zobrazuje tituly, ktoré máte nainštalované. Z tejto karty môžete dané hry okamžite spustiť, prezrieť si rebríčky alebo úroveň dosiahnutých bonusov.

Sekcia pomenovaná ako Arkády ukrýva odporúčané mobilné hry platformy Android, ktoré dokážete filtrovať na základe žánru (akčné, logické, pre deti…), poprípade si zvolíte hry obľúbené, nové, prémiové či bezplatné.

hry google play

V spodnej časti stránky tejto sekcie sa nachádza praktické tlačidlo, ktoré vás v prípade potreby presmeruje priamo do aplikácie Obchod Play.

TIP REDAKCIE
AirPods Pro mali chlapcovi roztrhnúť ušný bubienok: Apple čelí vážnemu obvineniu a ide pred súd

Instant Apps

Ak vo výbere hier uvidíte titul s ikonou malého blesku pri tlačidle, ide o Instant Apps, teda takzvanú okamžitú aplikáciu. Takúto aplikáciu, v tomto prípade hru, si môžete vyskúšať bez toho, aby ste ju museli inštalovať.

Samozrejme pôjde o veľmi malú verziu hry s výrazne obmedzenými možnosťami. Ide však o vďačnú možnosť, ako si hru pred inštaláciou vyskúšať a zoznámiť sa s jej ovládaním, logikou a poprípade grafickým prevedením v praxi.

instant apps

Nečakajte, že takýchto hier nájdete veľa. Každopádne ale budú pribúdať a zatiaľ fungujú perfektne. Ak okamžité aplikácie neviete nájsť, možno je chyba v nastaveniach. Otvorte aplikáciu Obchod Play, zobrazte bočný panel a prejdite do nastavení. V nich nájdite položku Aplikácie použiteľné bez inštalácie, otvorte ju a vyberte svoj Google účet pre použitie.