Najnovšia aktualizácia macOS so sebou priniesla podporu pre externé GPU

S posledným vydaním systému macOS High Sierra, Apple oficiálne prichádza s niekoľkými novými vylepšeniami, ktoré boli v dielňach giganta už od konferencie WWDC 2017.

S posledným vydaním systému macOS High Sierra, Apple oficiálne prichádza s niekoľkými novými vylepšeniami, ktoré boli v dielňach giganta už od konferencie WWDC 2017. Posledná konferencia sa konala minulý rok v júni.

Niečo pre náročných

Verzia macOS 10.13.4 prichádza s podporou externého grafického procesora (eGPU) umožňujúca vývojárom, hráčom VR, ale aj komukoľvek inému, kto potrebuje extra výkon, zapojiť si externú grafickú kartu do zariadenia za použitia rozhrania Thunderbolt 3. Treba dodať, že externá grafická karta nie je niečo, čo by dodalo dosť výkonu akémukoľvek zariadeniu. Netreba sa teda spoliehať na to, že sa MacBook Air z roku 2014 premení na hernú beštiu. Apple podporu pre eGPU pridáva hlavne kvôli tomu, aby vývojári, resp. hráči VR ešte viac rozšírili schopnosti svojich zostáv.

Aktualizácia priniesla aj funkciu Business Chat (chat pre spoločnosti) do aplikácie Messages, avšak tá je dostupná len pre používateľov na území Spojených štátov.

macOS High Sierra – FOTO: Apple Support

Či už používaš Mac alebo Windows, je pre teba nachystaná nová verzia aplikácie iTunes, ktorá prišla spolu s čerstvou aktualizáciou systému iOS.