Bang & Olufsen predstavil nový prenosný Bluetooth reproduktor pre náročnejších

0
beoplay P6
FOTO: Bang & Olufsen

Prenosné Bluetooth reproduktory sú obľúbeným produktom hlavne mladších užívateľov. Širšie využitie ich čaká v nadchádzajúcom období plnom slnka, kde zabezpečia reprodukciu kvalitnej hudby na piknikoch, grilovačkách, chatách a pri ďalších rôznych vonkajších aktivitách.

Prenosné Bluetooth reproduktory vyrába veľa spoločností, pričom sú často veľmi lacné. Z tých najdostupnejších spomenieme napríklad značku Xiaomi. Dobrý pomer medzi výkonom a cenou triafa JBL.

Ak mierite vyššie a nemáte problém pustiť pár stoviek, vašej pozornosti by nemal uniknúť čerstvý počin renomovanej spoločnosti Bang & Olufsen, presnejšie jej podznačky B&O Play.

Reproduktor Beoplay P6 očarí najskôr dizajnom. Kompaktný kváder spája obojstranne perforovaná mriežka z hliníka a už od pohľadu pevná kožená rukoväť pre čo najpohodlnejšie prenášanie. Ovládače pre riadenie prehrávania sú kapacitné a nachádzajú sa vo vrchnej časti reproduktora.

beoplay p6
FOTO: Bang & Olufsen

Pokojne ho je možné používať aj pri bazéne. Nie je síce úplne vodeodolný, no znesie mierne postriekanie vodou a neublíži mu ani prach (IP54). Podstatnejšia je však reprodukcia zvuku.

Bang & Olufsen vie vyrobiť vynikajúco hrajúce reproduktory. Novinka Beoplay P6 využíva tzv. True360 systém, ktorý pozostáva z dvoch stereo reproduktorov umiestnených oproti sebe. Zvuk sa tak bude šíriť po celom okolí reproduktora a nie iba napríklad z prednej strany a tak podobne.

beoplay p6
FOTO: Bang & Olufsen

Reproduktor zároveň po chvíli nezmĺkne. Výrobca hovorí až o 16-hodinovej výdrži na jedno nabitie. Nabije sa za tri hodiny, pričom si vystačí s moderným rozhraním USB C. Tlačidlo OneTouch sprostredkuje okamžitú komunikáciu so Siri, Google Asistentom alebo ktorýmkoľvek digitálnym pomocníkom. Všetko závisí od toho, k akému zariadeniu Bluetooth reproduktor pripojíte.

Reproduktor sa začne predávať koncom apríla za cenu 399 EUR. Nájdete ho na oficiálnej stránke spoločnosti. Len doplníme, že meria 170 x 130 x 68 milimetrov a váži asi jeden kilogram.