iPhone X

Apple môže otvoriť šampanské, iPhone X mu zabezpečil rozprávkový profit

Koniec uplynulého roka bol pre kalifornské jabĺčko doslova ukážkovo úspešný.

Koniec uplynulého roka bol pre kalifornské jabĺčko doslova ukážkovo úspešný. Spoločnosť Apple zinkasovala až 86 percent zo všetkých zárobkov mobilného priemyslu. Stalo sa tak počas októbra, novembra a decembra, kedy prišiel na pulty prémiový kúsok iPhone X.

Ako vyplýva z čerstvého grafu od analytikov z Counterpoint Research, ten si počas posledného minuloročného štvrťroku ukrojil až 35 percent zo spomínaného profitu špecifického spotrebiteľského trhu, preto sa dá povedať, že k tak skvelým obchodným výsledkom amerického výrobcu spotrebnej elektroniky prispela práve jubilejná desiatka.

Apple v tomto období zarobil viac ako 10 miliard dolárov, pričom samotný obrat dosiahol hodnotu niečo cez 52 miliárd. Dokopy bolo predaných takmer 47 miliónov iOS smartfónov.

“Zariadenie vygenerovalo 5x väčší profit, ako je kombinovaný profit viac ako 600 Android výrobcov počas štvrťroku, a to i napriek faktu, že bolo dostupné iba počas posledných dvoch mesiacov roka,” píše web MacRumors.

Hneď za iPhone X sa v rebríčku umiestnil iPhone 8 a za ním zase lepšie vybavený model iPhone 8 Plus. Android smartfón s najväčším podielom na profite je Galaxy Note8 z dielne kórejského giganta, spoločnosti Samsung, no ten nájdeme až na šiestej priečke, pretože má na konte iba 3,9 percenta z trojmesačného zárobku mobilného priemyslu.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať