Super výkon za slušnú cenu: TCL pracuje na nových 4K HDR Roku televízoroch

Nová séria televízorov od TCL, 4K HDR Roku, by k nám mala doraziť už onedlho – 1. mája 2018. Spoločnosť síce uverejnila presné časy jednotlivých vydaní, no pri cene sa dlho nezdržala.

Nová séria televízorov od TCL, 4K HDR Roku, by k nám mala doraziť už onedlho – 1. mája 2018. Spoločnosť síce uverejnila presné časy jednotlivých vydaní, no pri cene sa dlho nezdržala.

Podľa všetkého bude cena za 55-palcový model ponúkaný za približne rovnakú cenu, ako ten z predošlej série P, teda za 650 USD (530 eur). Cena za 65-palcový model však zatiaľ nie je známa.

Direct Full Array a podpora HDR obsahu

Nová séria by mala oproti tej staršej vynikať hneď v niekoľkých smeroch. Počet zón priameho zadného podsvietenia Direct Full Array je na 65-palcovom modeli navýšený až na 120, zatiaľ čo na 55-palcovom modeli na 96. Len pre porovnanie, predošlá séria ich mala “len” 72. Zvýšenie počtu týchto zón dodá televízorom omnoho lepšiu a precíznejšiu kontrolu podsvietenia, čo zariadeniu umožní produkovať hlbšie odtiene čiernej farby dokonca aj vtedy, ak by sa hocikde na obrazovke nachádzalo niečo svetlé. Oproti staršej sérii ponúkajú nové zariadenia aj navýšenú maximálnu úroveň jasu, no naďalej pokračujú v podpore HDR obsahu prostredníctvom Dolby Vision aj HDR10.

Vylepšenia môžeme vidieť aj na vonkajšom dizajne televízorov, ktoré teraz majú novú povrchovú úpravu z brúseného hliníka.

FOTO: Alternaluxe

Bude 6. séria pokračovať v dobrej povesti?

V roku 2017 patrili modely série P medzi najlepšie televízory, ktoré sa dali zakúpiť za menšiu cenu ako 1 000 USD (815 eur). Je dosť možné, že sa spoločnosť TCL nezmienila o cene práve z toho dôvodu, že to pri novej sérii už môže byť trochu inak.

Nové televízory budú klasicky fungovať na Roku softvéri, ktorý ponúka používateľom jednoduché rozhranie, ľahký prístup k streamovacím aplikáciám a zabudovanú podporu pre OTA programovanie, keď pripojíte anténu.

Svoj debut “zažije” aj nový Entertainment asistent, ktorý by vám po novom mal ušetriť nadbytočné a vyčerpávajúce naťahovanie sa za ovládačom.