Facebook v problémoch: Spojené štáty americké potvrdili vyšetrovanie úniku dát

Škandál okolo zneužitia dát až niekoľkých desiatok miliónov používateľov najväčšej sociálnej siete na svete ani zďaleka neutícha.

Škandál okolo zneužitia dát až niekoľkých desiatok miliónov používateľov najväčšej sociálnej siete na svete ani zďaleka neutícha. Americká komisia FTC oficiálne potvrdila, že momentálne realizujú vyšetrovanie, aby tak zistili, čo to všetko vôbec znamená.

Doteraz sa o iniciatíve federálnej vlády USA iba špekulovalo, no po novom je všetko už aj potvrdené. Federal Trade Commission hovorí, že ju nedávne správy o nekalých praktikách sociálnej siete Facebook rozhodili natoľko, že okamžite začala so súkromným vyšetrovaním, aby tak chránila spotrebiteľov.

Ako dlho to celé ešte potrvá, momentálne nevieme. Nevieme ani to, čo to bude pre Facebook znamenať. Následky môžu byť veľké, všetko záleží už iba od dostupných dôkazov. Predovšetkým tých, ktoré majú súvis s politikou a nedávnymi voľbami amerického prezidenta, kedy vyhral miestny biznismen Donald Trump.

TechRadar spomína pokutu vo výške 40 000 amerických dolárov za každé jedno porušenie dohody o ochrane osobných dát. Keď si to teda vynásobíte s dotknutým množstvom používateľov, vznikne z toho celkom tučná suma. Tých má byť dokopy až okolo 50 miliónov.