Výsledok slepého FOTO testu: Samsung Galaxy S9+ roztrhal Huawei Mate 10 Pro

Rozhodli ste. Víťazom nášho slepého porovnania mobilných fotoaparátov je jeden z dvoch najčerstvejších počinov z dielne kórejského výrobcu spotrebnej elektroniky.

Rozhodli ste. Víťazom nášho slepého porovnania mobilných fotoaparátov je jeden z dvoch najčerstvejších počinov z dielne kórejského výrobcu spotrebnej elektroniky. Samsung Galaxy S9+ tak s náskokom poráža minuloročný high-end Huawei Mate 10 Pro.

O ako veľký rozdiel teda ide? Víťaz dokopy získal až cez 5 000 hlasov, čo je v porovnaní s hlasmi, ktoré nadobudol oponent, až o takmer polovicu viac.

Slepý FOTO test tvorilo desať rôznych záberov a dvadsať fotografií, z čoho desať pochádza z jedného a ďalších desať zase z druhého porovnávaného modelu (za absenciu statívu sa ospravedlňujeme). Áno, niektoré zábery zvládol lepšie Mate 10 Pro, no čo sa týka celkového výsledku, na Galaxy S9+ a jeho až o niekoľko mesiacov novšiu výbavu však jednoducho nestačil.

Samsung Galaxy S9+ (FOTO Marek Urban)

Ako máme teda príležitosť vidieť na vlastné oči, fotografie zo smartfónu od spoločnosti Huawei (A) vynikajú nadštandardným kontrastom a badateľne výraznými farbami, kvôli čomu vyzerajú, akoby už dávno prešli cez ruky milovníka Instagramu. Samsung, naopak, stavil na prirodzenejšie vyzerajúce fotografie (B), čo dáva tým, ktorí radi pridávajú filtre alebo manuálne upravujú jednotlivé parametre, trošku viac možností pri ich realizácii.

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba

Celkové počty hlasov

  • Huawei Mate 10 Pro (fotografie A): viac ako 2 700 hlasov
  • Samsung Galaxy S9+ (fotografie B): viac ako 5 200 hlasov

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať