Mark Zuckerberg na škandál Facebooku: Prepáčte, už sa to nikdy nestane

Šéf najväčšej sociálnej siete prelomil niekoľkodňové mlčanie. Priebeh škandálu mu už nedával príliš na výber, takže sa rozhodol v mene Facebooku za všetko verejne ospravedlniť.

Šéf najväčšej sociálnej siete prelomil niekoľkodňové mlčanie. Priebeh škandálu mu už nedával príliš na výber, takže sa rozhodol v mene Facebooku za všetko verejne ospravedlniť. Mark Zuckerberg tvrdí, že sa to už nikdy nestane.

Tlak verejnosti bol jednoducho príliš silný, o čom svedčí i odchod šéfa analytickej spoločnosti Cambridge Analytica, ktorá je zapojená v škandále so zneužívaním citlivých dát používateľov sociálnej siete na politické či iné účely. Facebook ich sprístupnil tomu, komu nemal, a to rozzúrilo verejnosť natoľko, že už niekoľko dní za sebou zdobí titulky popredných médií.

O aké množstvo ľudí teda ide? Dostupné informácií hovoria až o niekoľkých desiatkach miliónov používateľov, čo ani zďaleka nie je málo. Vďaka nadobudnutým osobným dátam malo byť ovplyvňované ich rozhodovanie v prospech jedného z kandidátov na amerického prezidenta, píše Pravda.

Prepáčte

Mark Zuckerberg preto vyhlásil, že sa ospravedlňuje za nezodpovednú manipuláciu s citlivými dátami a zároveň dodal, že spravia všetko pre to, aby sa niečo také už nikdy nezopakovalo. Medzičasom však prišiel o poriadnu kôpku peňazí (vraj až 9 miliárd amerických dolárov) a jeho internetová spoločnosť zase o značnú časť svojej dôveryhodnosti, čo ju teraz bude stáť obrovské množstvo námahy.

TIP REDAKCIE
Cena Windows 11 začala prudko klesať: Kúpite ho už len za 7,99 €!

Bolo to závažné poškodenie dôvery a ja sa za všetko ospravedlňujem. Naša zodpovednosť momentálne tkvie v tom, aby sme zabezpečili prevenciu pred opakovaním,” uviedol v rozhovore pre CNN, tvrdí The Verge.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať