Spoločnosť Apple o pár týždňov otvorí brány v poradí 29. vývojárskej konferencie WWDC, ktorá sa bude konať 4. júna 2018. Ako miesto konania si spoločnosť stojaca za populárnymi smartfónmi iPhone vybrala kalifornské mesto San Jose, presnejšie McEnery-ho kongresové centrum

Ako inak, Apple na vývojárskej konferencii predstaví zatiaľ bližšie nepopísané novinky. Spoliehať sa tak musíme na neoficiálne, aj keď logické dohady. Prvým na rane bude určite operačný systém iOS vo verzii 12.

Verzia iOS 11 uzrela svetlo sveta na minuloročnej konferencii WWDC, a to spolu s WatchOS 4 a novými funkciami pre digitálnu asistentku Siri. Hardvérovú časť konferencie vtedy pokryli dve inovované verzie tabletu iPad Pro a inteligentný reproduktor HomePod, ktorý ničí drevený nábytok, ako medzičasom vysvitlo.

Aj tento rok by sme mohli byť svedkami predstavenia nových modelov tabletov iPad Pro. Skloňuje sa prevedenie s užšími rámikmi a zapracovanie TrueDepth kamery s pokrokovou technológiou Face ID. Tablety si tak môžu osvojiť niektoré vlastnosti zo smartfónu iPhone X (unboxing TU).

WWDC
Ako by mohol vyzerať iPad Pro roku 2018? Odvážny dizajnový koncept od @CarlosDLGuerra / Twitter

Špekuláciám neuniká ani v úvodzovkách lacný iPhone SE druhej generácie. Obrazovka so 4,2-palcovou uhlopriečkou, čipset A10 Fusion (2016) či druhá generácia technológie Touch ID by potešila nejedného nadšenca.

Na konferenciu WWDC sa dokonca môžete dostať osobne. Podmienky sú ale doslova lotériové. V prvom rade, musíte byť zaregistrovaní v programe Apple Developer Program alebo v Apple Developer Enterprise.

Následne sa prihlásite na tejto adrese a budete dúfať, že vás Apple náhodným žrebom vyberie spomedzi veľkého množstva prihlásených záujemcov. Vstupenka na konferenciu nie je lacná. Ak vás Apple náhodou vyberie, z vašej platobnej karty priradenej k Apple ID si stiahne 1599 amerických dolárov, resp. ekvivalentnú čiastku v mene konkrétnej krajiny mimo USA.

TIP REDAKCIE
Apple v smútku: Xiaomi Mi 8 fotí krajšie ako podstatne drahší iPhone X

Informácie o všetkých predstavených novinkách prinesieme už krátko po konferencii.