Vivo Apex (po novom NEX) s vysúvacím seflie fotoaparátom

Na MWC 2018 sa objavili i také mobilné zariadenia, ktoré ešte stále nie sú dokončené, a teda ani pripravené na spotrebiteľský trh. Jedným z takých je aj fungujúci koncept s názvom Apex, v čom má prsty v našich končinách pomenej známy výrobca Vivo.

Nejde však o obyčajný smartfón, ale o niečo, čo vyniká ako unikátnym vysúvacím fotoaparátom, tak aj pokročilým snímačom odtlačkov, ktorý je tentokrát umiestnený priamo v displeji.

To znamená, že ak chce používateľ prejsť cez zabezpečenie, stačí, keď svoj prst priloží na ochranné sklo a chvíľku počká. Miesto, kam ho má umiestniť, uvidí tesne pred začatím procesu biometrickej autentifikácie.

Vysúvací fotoaparát tu funguje podobne, ako funguje pri prémiovom laptope MateBook X Pro z dielne Huawei. Keď zrovna nie je potrebný, dá sa skryť priamo do smartfónu. Na prednej strane už nezostalo miesto, pretože ju takmer celú pokrýva zobrazovací panel.

Výrobca teda hľadal, a podľa všetkého aj našiel, alternatívny spôsob, aby tak moderných používateľov neukrátil o selfie zábery.

Kedy sa z ambiciózneho konceptu Vivo Apex stane produkt pripravený na denno-denné používanie, momentálne nevieme. Čínska spoločnosť podľa informácií z webu The Verge zatiaľ neprezradila žiadne konkrétne plány, ani detaily.