Stále sa objavuje viac a viac dôkazov o tom, že sa Tesla pomaly blíži k rozšíreniu možností vozidiel Model 3, ktoré budú disponovať duálnym motorom a pohonom na všetky štyri kolesá.

Ako nám už ukázal dekodér identifikačného čísla vozidla Model 3 (VIN), ôsme číslo predstavuje typ pohonného ústrojenstva a číslo 2 je označenie pre duálny motor.

Tesla tento týždeň zaregistrovala veľa nových identifikačných čísel, čím zdvihla počet vozidiel na 11 000. To predstavuje nárast až o 3 000 identifikačných čísel za posledné dva týždne.

Celkom 24 z týchto identifikačných čísel Model 3 obsahovalo označenie pre duálny motor:

V poslednej aktualizácii online konfigurátora pre Model 3 Tesla povedala, že prvé vozidlá Model 3 k nám prídu už na jar 2018. Podľa všetkého má Tesla práve teraz až dve skupiny vozidiel Model 3 s duálnym motorom, pravdepodobne kvôli testovaniu.

Jar 2018 môže znamenať obdobie od marca do júna, čo znamená, že už dlho čakať skutočne nebudeme.

Analýza portálu Electrek

Portál Electrek prednedávnom zverejnil výsledky prieskumu, ktorý spočíval v zistení, koľko ľudia očakávajú, že zaplatia za možnosť mať duálny motor vo vozidle Model 3.

Prieskum portálu Electrek

Sami môžete vidieť, že väčšina hlasujúcich sa prikláňala k sume blízkej 5 000 USD (4 012 €).

Cena môže ísť ešte vyššie

Je však dôležité poznamenať, že Model 3 nie je cenovo nikde blízko sľubovaným 35 000 USD (28 090 €) a ak bude duálny motor ďalšia možnosť, ktorá príde ešte pred základnou batériou, môžeme očakávať, že cena pôjde ešte vyššie.