Softvérový tím americkej automobilky pracuje na novej aktualizácii. Chystaný aktualizačný balíček obohatí jej elektromobily o vyššiu kvalitu zvuku, pretože ho vďaka nemu budú môcť automaticky prispôsobovať aktuálnym podmienkam okolia. 

Túto novinku oznámil sám Elon Musk na sociálnej sieti Twitter, a to v rámci odpovede na požiadavku od jedného zo zákazníkov spoločnosti Tesla, ktorý by príchod tejto užitočnej funkcionality veľmi ocenil.

Avizovaná aktualizácia elektromobilov Tesla tak zabezpečí, aby bol reprodukovaný zvuk v interiéri za každý okolností v čo najlepšej kvalite. Či už teda hovoríme o silnom vetri alebo besnej dopravnej premávke na cestách, po inštalácii balíčka by už nemal robiť problémy ani jeden z uvedených faktorov.

Nejde však o žiadnu revolučnú novinku, pretože touto funkcionalitou už v týchto dňoch disponuje ľudový elektromobil Model 3. Tentokrát teda prídu na rad drahšie kúsky s názvom Model S a Model X. Kedy sa ale ich majitelia dočkajú, je otázne, pretože ako Musk, tak ani Tesla zatiaľ neprezradila konkrétny dátum uvoľnenia aktualizačného balíčka.