Tesla posledných pár týždňov poriadne zamakala. Stíha vyrobiť čoraz väčší a väčší počet ich novinky – elektromobilu Model 3. To znamená, že sa na nich po uliciach preháňa čoraz viac a viac ľudí. Výsledkom takéhoto šantenia je aj stret krásnej Tesla Model 3 a stĺpu so semaformi.

Nová nehoda je však zaujímavá aj z toho hľadiska, že je pri nej pekne vidieť, ako je Model 3 navrhnutý, čo sa deformačnej zóny týka. Deformačná zóna je časť vozidla, ktorá je v prípade nárazu priamo určená k deformovaniu, aby tak nevznikla alebo sa zmiernila deformácia iných častí vozidla.

Tesla Model 3
Tesla Model 3 sa chvíľu objímal so stĺpom so semaformi.

Následky nehody zachytil YouTuber LivRyte (od 7:15), ktorý práve prechádzal okolo. Záber na rozbitú Teslu však trvá len niekoľko sekúnd. Ak by ste si chceli pozrieť viac, robte to len na predpis doktora, ide totiž o dospievajúceho vloggera, ktorého štýl mi nepíli len uši ale aj oči.

Tesla Model S je jedno z najbezpečnejších vozidiel na svete, to vieme. Model 3 je na tom veľmi podobne. V prednej časti mu totiž chýbať motor, vďaka čomu ho Tesla mohla navrhnúť tak, aby čo najlepšie ochránila pasažierov.