Nadchádzajúca vlajková loď juhokórejského giganta má na konte ďalší potenciálny únik informácií. Nie však tá tohtoročná, ale až budúcoročná, ktorá podľa všetkého dostane úplne nový názov.

Vďaka populárnej čínskej sociálnej sieti vieme po novom aj to, aké technológie by mal priniesť kráľ smartfónov pre rok 2019, nie 2018. Presne tak, reč tu je o Galaxy S10.

Ako vyplýva z článku SamMobile, nástupca Galaxy S9 by mal byť podľa čerstvých detailov z internetu vybavený ako hardvérom na realizáciu pre nás ešte stále futuristickej 5G konektivity, tak aj pokročilou umelou inteligenciou v štýle tej, akú ponúka konkurent Mate 10 Pro z dielne Huawei, čiže možno očakávať dedikovaný AI procesor. A to spolu so sofistikovaným rozpoznávaním tváre, čo je pochopiteľné, keďže obe veci idú ruka v ruke.

Rovnako ale padla zmienka o operačnej pamäti s technologickým štandardom LPDDR5 alebo rýchlej pamäti na ukladanie dát, ktorá vraj bude UFS 3.0. Ešte dávnejšie sme sa dopočuli aj o citeľne väčšej kapacite batérie v tvare L, no tento únik nič podobné nehovorí.

Až 93 %

Z konštrukčného uhla pohľadu by mal Samsung Galaxy S10 dostať až 93-percentný pomer medzi zobrazovacím displejom a prednou stranou prémiového tela. To znamená, že cez takmer celú prednú stranu vlajkovej lode bude vidieť iba digitálny obraz na nádhernom OLED kúsku.

Súčasná generácia Galaxy S8 má iba 83 %, takže si tento avizovaný medzigeneračný vizuálny rozdiel všimne snáď úplne každý. Tohtoročný model sa zrejme ocitne niekde v strede.

Predstavenie hi-tech novinky s novým modelovým značením a s operačným systémom Android nastane zhruba o rok. Ešte predtým spoznáme jeho predchodcu, ktorý sa nám ukáže už o pár dní.