Ilustračný obrázok

Prvé dva internetové satelity SpaceX už komunikujú!

Vesmírna spoločnosť vizionára Elona Muska začína s prvým ostrým testom svojho satelitného internetu.

Vesmírna spoločnosť vizionára Elona Muska začína s prvým ostrým testom svojho satelitného internetu. Unikátny systém Starlink zatiaľ pozostáva iba z dvoch kúskov, satelitov Tintin A a B, ktoré sú na orbite a už dokonca aj komunikujú.

Teda aspoň tak tvrdí sám šéf SpaceX, o čom nám dal vedieť prostredníctvom svojho hviezdneho profilu na sociálnej sieti Twitter. Komunikáciu podľa dostupných informácií nadviazali so stanicami na povrchu Zeme.

Oba internetové satelity vyniesla nosná raketa Falcon 9, a to spolu s hlavným nákladom, španielskym satelitom PAZ. Stalo sa tak dnes poobede na leteckej základni Vandenberg v Kalifornii.

Tintin A a Tintin B majú za úlohu najbližších 12 mesiacov krúžiť okolo našej modrej planéty, aby na nich mohli testovať prevádzku satelitného internetu. Ten bude mať po spustení plnohodnotnej prevádzky systému Starlink (konštelácia asi 12 000 satelitov) ako globálny dosah, taj aj rýchlosť až 1 Gbps či dokonca ľudovú cenovku.

TIP REDAKCIE
Hráči presedlávajú na Windows 11: Nový OS má na Steame viac ako 10 % zastúpenie

Deň D vraj nastane okolo roku 2020.

Pôjde o úplne novú a zároveň i poriadne netradičnú službu v portfóliu vesmírnej spoločnosti SpaceX, vďaka ktorej hodlajú financovať výlety do vesmíru. Predovšetkým však kolonizáciu Marsu a ďalších veľkých vízií Elona Muska.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať