Tesla Model 3

Tesla dupla na plyn: Za týždeň vyrobíme viac ako 1 000 kusov Modelu 3!

Americká automobilka pridáva do kotla, aby tak dokázala držať krok s čoraz mohutnejším dopytom.

Americká automobilka pridáva do kotla, aby tak dokázala držať krok s čoraz mohutnejším dopytom. Kapacita výroby dostupného elektromobilu má po novom za sebou celkom dôležitý míľnik, pretože sa dostala nad jednu tisícku za jeden týždeň.

Tesla nám túto zaujímavú skutočnosť oznámila v liste pre investorov, kde zároveň nezabudla spomenúť, že v uplynulom štvrťroku rozbila doterajší rekord v počte dodávok. Za tri mesiace (október, november, december) sa dostalo k nedočkavým zákazníkom takmer 30-tisíc elektromobilov, čo je v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom približne o 4-tisíc viac.

Z dodaného množstva, konkrétne 29 870 kusov, bolo 15 200 kusov sedanu Model S, 13 120 kusov SUVčka Model X a iba 1 550 kusov cenovo dostupného Modelu 3. Produkciu o veľkosti 1 000 vozidiel týždenne dosiahli iba nedávno, takže v súčasnosti prebiehajúci štvrťrok čakajú citeľné zmeny.

100 000 za 1 rok

Web Electrek navyše píše, že celý rok 2017, čiže štyri štvrťroky dokopy, reprezentuje číslo, ktoré presahuje magických 100-tisíc, takže si tu niekto bez akýchkoľvek pochýb zaslúži potlesk. Americká automobilka totiž dodala počas roka 2016 asi o 25-tisíc elektromobilov menej. A iné by to nemalo byť ani tento rok. Očakáva sa však, že pôjde až o 5-násobne väčšie množstvo kusov, z čoho bude až okolo 400-tisíc Modelov 3.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať