Slovensko opäť prepadlo: Vo využívaní e-governmentu sme horší ako Omán!

Používanie e-governmentu, teda digitálnych služieb pri poskytovaní verejných služieb, by v dnešnej dobe mal byť základ každého štátu.

Používanie e-governmentu, teda digitálnych služieb pri poskytovaní verejných služieb, by v dnešnej dobe mal byť základ každého štátu.

Krásne to napríklad funguje v západnej Európe, kde porušili fyzické pobočky úradov a všetko, vrátane komunikácie, prebieha cez internet. Tiež ťa nebaví byť úradníkov poštár? Vyzerá to tak, že ešte chvíľu to budeme musieť zvládnuť. O problematike informoval server eTrend.

Slovensko totiž v teste Organizácie spojených národov (OSN) úplne prepadlo. Obsadili sme len 67. priečku, čo pre štát predstavuje 29-miestny prepad, a to len za posledných rokov. Nikde nie je napísané, že spadnúť nemôžeme ešte hlbšie alebo samozrejme, je tu možnosť, že sa môžeme aj prebrať. Kiežby.

Rebríček všetkých krajín si môžeš prelistovať na tomto odkaze. Zaujímavé sú napríklad štatistiky pre Vyšehradskú štvorku, teda Slovensko, Poľsko, Česko a Maďarsko. Aj spomedzi týchto krajín sme sa umiestnili suverénne najhoršie. Poliaci skončili na 36. mieste, Maďari na 46. mieste, Česi na 50. mieste no a my na úplnom chvoste – na 67. mieste. Sme na tom tak zle, že nás predbehol aj Omán. Ešte stále sa cítiš tak high-tech?

TIP REDAKCIE
Signal má nového šéfa, vedenia sa ujal spoluzakladateľ WhatsApp-u

Naopak, na prvom mieste sa umiestnilo Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, ktoré má e-government naozaj kvalitný a hlavne funkčný. U nás o podobnom systéme môžeme len snívať. V čom je problém? Na to sa musíte opýtať zvolených politikov, ktorý súčasný systém odklepli.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať