PUBG má vážny problém: V hre je veľa cheaterov, spoločnosť požiadala o pomoc políciu!

Najpredávanejšiu počítačovú hru na svete trápi vážny problém.

0

Najpredávanejšou počítačovou hrou v histórii je Player Unknown’s Battlegrounds alebo v skratke, PUBG. Má však jeden vážny problém. V hre je príliš veľa ľudí, ktorí podvádzajú. Vývojári z Bluehole Studio preto spustili so spoločnosťou Tencent akciu na odstránenie čo najväčšieho počtu z nich. Konajú pritom rozumne, snažia sa odstrániť problém tam, kde vzniká.

O vývoji situácie informoval server Bloomberg.

Ako to robia, pýtaš sa? Šikovne. Spoločnosť Tencent spolu s čínskou políciou odhalila až 30 prípadov a zatkla 120 ľudí zodpovedných za výrobu a distribúciu cheatovacích programov. Ako býva zvykom, takéto programy vôbec nie sú najlacnejšou záležitosťou. Špecializovaný softvér pre PUBG sa predával od približne 13 EUR za licenciu.

Robili to cez službu patriacu Tencentu

O aký veľký problém ide je evidentné z štatistík TOP 10 hráčov v hre. Až 8 z 10 účtov nesie zvláštny názov, ako napríklad „QQ574352672.“ Predajcovia zakázaného softvéru využívajú práve službu QQ od Tencentu, aby tak účet vybavili cheatmi a následne ho predali.

Medzi cheatmi napríklad nájdete možnosť pozrieť sa na mapu z vtáčieho pohľadu, čo je výhoda, ktorá sa len tak často nevidí. Výrobcovia podvádzacích softvérov však upozorňujú, aby sa ich zákazníci príliš neodviazali a počas hry zabili „15 a menej ľudí,“ čím by sa mali vyhnúť automatickej detekcii.

Služba BattlEye, ktorú si štúdiu Bluehole objednalo pre riešenie problémov s cheatermi, už stihla zabanovať cez 1,5 milióna účtov, čo predstavuje 6 % celkovej komunity.