MyLiFi

Jeden z najočakávanejších kúskov podujatia Consumer Electronics Show 2018 odhalil svoju maličkosť a svet sa doňho okamžite zbláznil. Táto LED lampa totiž predstavuje pokročilú alternatívu za tradičné spôsoby pripájania sa k digitálnej diaľnici. 

Čím je, samozrejme, na mysli Wi-Fi router a pre naše oči neviditeľná sieť v jeho bezprostrednom okolí. Novinka MyLiFi zvládne niečo podobné, avšak iba za použitia obyčajného svetla, ktorým nám popri tom posvieti na stolík. Rýchlosť prenosu dát môže navyše dosiahnuť až 23 megabitov za jednu jedinú sekundu, informuje VentureBeat.

Francúzsky výrobca Oledcomm tvrdí, že ich cieľom bolo vytvoriť niečo, čo nám dokáže poskytnúť bezpečný a bezdrôtový prístup k internetu. Konektivita ale funguje až vtedy, keď pripojíme špeciálny USB prijímač. Bez neho totiž nie je vo výbave osobného počítača žiadny Li-Fi (Light Fidelity) hardvér, takže by to logicky nikdy nefungovalo.

Čaká ju Kickstarter

Aby sa však MyLiFi mohla dostať na pulty obchodov, výrobca najskôr potrebuje získať nevyhnutnú finančnú injekciu, čo chce dosiahnuť prostredníctvom famózneho crowdfunding webu Kickstarter. Predbežné objednávky vychádzajú na 499 eur.