Staršie iPhony trpia: Prišli o 40 % výkonu, čo za tým stojí?

Apple nedávno vydal iOS 11.2.2, novú verziu operačného systému, ktorá rieši bezpečnostnú chybu procesora, Spectre. Samotní výrobcovia procesorov upozorňovali, že oprava môže spôsobiť spomalenie.

Apple nedávno vydal iOS 11.2.2, novú verziu operačného systému, ktorá rieši bezpečnostnú chybu procesora, Spectre. Samotní výrobcovia procesorov upozorňovali, že oprava môže spôsobiť spomalenie. Aké veľké? To sa ukáže až v praxi.

Server Melv1n sa to rozhodol otestovať na svojom iPhone 6. Zmeral teda jeho výkon pred aplikovaním aktualizácie a po nej. Výsledok? Gigantické, 41 % spomalenie pri jednojadrovom teste a 39 % spomalenie pri multi-core teste.

Spomalenie iPhone 6 je obrovské

Aj horšie výsledky

Samotný test pritom meral výkon rôznych komponentov. Záplata sa najmenej odzrkadlila na pamätiach, ktorým výkon klesol o 10 % až 14 %. Najhoršie na tom bola práca s Java/Lua skriptami, ktorá spadla o 54 % až 56 %. To je pokles, ktorý výkon starších iPhonov zrazil doslova na polovicu.

Najhoršie je na tom práca so skriptami

Batéria?

Zatiaľ sa nevie či za spomalením stojí staršia batéria alebo samotná záplata. Spomaľovanie iPhonov je teraz akosi v móde. Apple sa totiž nedávno priznal k tomu, že pri starších iPhonoch úmyselne spomaľuje procesor, aby tak ochránil batériu. Výkon sa dá obnoviť tým, že v telefóne vymeníte batériu.

TIP REDAKCIE
Honor nepoľavuje, nový rad smartfónov môže predstaviť už 1. decembra!

Tak či onak, ide len o jeden test, ktorý mohol a nemusel potvrdiť hypotézu o spomalení zariadení spôsobenú opravou chyby Spectre. Ak si už iOS 11.2.2 inštaloval, daj nám vedieť či badáš spomalenie alebo či je všetko tak, ako predtým.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať