Mať v tréningovom pláne namiesto sérií cvikov názvy videohier je sen snáď každého, kto si nevie cvičenie užiť až tak naplno. Black Box VR preto ponúka možnosť rozptýliť sa pri nudnom budovaní svalstva.

Cvičiť za pomoci videohier nie je ale žiadna novinka. Mnoho ľudí využíva konzolové hry, ako je napríklad Just Dance alebo Dance Central práve na cvičenie. Tie zakomponuje do svojej tréningovej rutiny a zo zumby alebo nudného kardia je zrazu videohra, pri ktorej sa dokáže dotyčný poriadne zapotiť.

Fit vďaka virtuálnej realite

Black Box VR však funguje trošku inak. Pomocou virtuálnej reality nebudete zabávať svoje mozgové bunky pri kardiu ale pri ozajstnom posilňovaní. Vyrysovať si buchty na bruchu bude teda omnoho väčšia zábava, než doteraz. Black Box VR používa zariadenie HTC Vive a vlastný hardvér na cvičenie, ktorý premení posilňovanie na vyčerpávajúcu videohru so štipkou súťaživosti. Prvú takúto posilňovňu otvoria v San Franciscu. Na veľtrh CES 2018 priniesli dokonca demo verziu, ktorá je malinkým príkladom toho, čo dokážu ponúknuť.

Zdroj: VR Fitness Insider

Ako bude niečo takéto fungovať?

Dotyčný vstúpi doslova do čierneho boxu, nie väčšieho ako 2,5 x 2,5 metra. Na cvičenie bude používať HTC Vive headset a pás okolo predlaktia, ktorý bude monitorovať jeho pohyb. Potom sa hra začína. Stojíte tvárou v tvár ohlušujúcemu davu, ktorý vám fandí. Zrazu sa na vás ale začnú valiť útočníci, akési obrovské príšerky. Bojujete proti nim cvikom zvaným chest press alebo po našom, tlak. Ten sa cvičí so závažiami, kedy sa snažíte ruky predpažiť pred seba a tým vyvinúť tlak na hrudník. Vždy keď ruky dostanete pred seba, trafíte projektilom jedného nepriateľa.

TIP REDAKCIE
Apple zrejme predstaví iPhone 8 v 512 GB verzii. Šou prebehne už onedlho

Istotne je to veľká zábava. Systém má dokonca aj schopnosť zvyšovať vám dynamicky hmotnosť závažia. Čím ste silnejší a máte lepšie skóre, tým viac vám systém ešte prakticky naloží. Black Box chce v budúcnosti pridať aj funkciu, vďaka ktorej by mohli hráči bojovať proti ostatným okolo celého sveta.