Ešte stále čerstvá kauza s bezpečnostnými nedostatkami na hardvérovej úrovni, o ktorých Intel vedel dlhé mesiace, má dohru. V USA sa totiž rozhodli, že jeho obrovskú nezodpovednosť adekvátne potrestajú.

Preto má na krku rovno tri žaloby, pričom každá jedna pochádza z rozdielneho štátu, informuje web Engadget. Ten sa však ďalej odvoláva na info od Gizmoda, kde je spomenuté aj to, že nezabudli ani nápravné opatrenia, ktoré prostredníctvom softvérovej aktualizácie operačných systémov znížia výpočtový výkon dotknutých počítačov až o 30 percent.

A hoci niečo také bežný používateľ príliš nepocíti, profesionáli môžu mať celkom vážne problémy. Preto je možné predpokladať, že súčasné množstvo žalôb na adresu renomovaného amerického výrobcu procesorov veľmi rýchlo porastie.

V podobnej šlamastike bolo navyše nedávno i kalifornské jabĺčko, a to kvôli spomaľovaniu procesorov v iPhonoch so staršími akumulátormi. Tento prípad je ale podstatne horší, pretože ide o naše citlivé údaje či informácie, ku ktorým má šikovný kyberkriminálnik vďaka kritickej diere Meltdown pomerne nenáročný prístup.