Ilustračný obrázok

Bitcoin: Kurz sa prepadol pod hranicu 10 000 dolárov!

Kurz za jeden Bitcoin sa dnes prvýkrát od začiatku decembra prepadol pod hranicu 10 000 dolárov.

Kurz za jeden Bitcoin sa dnes prvýkrát od začiatku decembra prepadol pod hranicu 10 000 dolárov.

Hodnota sa zastavila na úrovni 9 958 dolárov, neskôr opäť stúpla. V čase písania tohto článku sa pohybuje na úrovni 10 500 dolárov. V porovnaní s maximom, ktoré kryptomena zaznamenala v polovici decembra (19 838 dolárov) ide o 50 % prepad ceny. To všetko za 5 týždňov.

Prepad registrujeme aj pri ďalších kryptomenách, ako napríklad Ethereum, Ripple, Litecoin a Bitcoin Cash. Odborníci už dávnejšie varovali, že bublina Bitcoinu sa pomaly ale isto nafukovala. Bolo len otázkou času, kedy praskne.

Čo za to môže?

Čo má tak veľký dopad na cenu Bitcoinu je ťažké odhadnúť. Cena kryptomeny sa totiž hýbe podstatne výraznejšie, než kurz klasických mien. Za veľkým prepadom pravdepodobne môže Čína Južná Kórea, dve krajiny, v ktorých je azda najviac obchodujúcich ľudí. Zatiaľ čo Južná Kórea plánuje reguláciu, Čína sa snaží kryptomeny zakázať úplne.

Ohľadom kryptomien sa vyjadril aj investičný magnát, Warren Buffett: „Čo sa kryptomien týka, môžem vám s takmer stopercentnou istotou povedať, že dopadnú zle. Kedy alebo ako sa to stane, neviem.“ Pán Buffett nám teda mohol dopriať viac optimizmu, na kryptomeny má však jasný názor.

Total
6
Zdieľaní