Vizionár Elon Musk: Elektromobil Tesla Model 3 bude možné ovládať hlasom

Známe hi-tech auto zo seriálu Knight Rider sa podľa všetkého predsa len stane realitou.

Známe hi-tech auto zo seriálu Knight Rider sa podľa všetkého predsa len stane realitou. Teda aspoň tak naznačil šéf americkej automobilky, ktorý oznámil, že jeden z jeho nových elektromobilov začne reagovať na naše hlasové povely.

Prostredníctvom tých tak budeme môcť ovládať takmer všetko, čo je na ovládanie k dispozícii, píše TechCrunch, pričom ten sa odvoláva na slová Elona Muska. Tie, ako obvykle, zverejnil na sociálnej sieti Twitter, kde je obzvlášť aktívny. Svoju náklonnosť k nej však rozhodne neskrýva, preto sa z času na čas objavia špekulácie, podľa ktorých má vizionár premýšľať nad samotnou akvizíciou.

Hlasové ovládanie elektromobilu Tesla Model 3 by malo fungovať podobne, ako fungovalo ovládanie futuristického auta KITT z vyššie spomínaného kultového seriálu. Niečo také sa dá využiť, napríklad, na parkovisku, kde si špinavú prácu za nás odkrúti inteligentný počítač. My potom už iba nastúpime a opäť hlasovým povelom zadáme cieľ cesty, aby nás tam autonómne vozidlo pohodlne odviezlo.

TIP REDAKCIE
Tínedžer pomocou SIM swappingu ukradol vyše 32 miliónov € v kryptomenách

Áno, nejak takto vyzerá neďaleká budúcnosť – budúcnosť bez našej interakcie s pedálmi či volantom. Je teda jedno, či hlasové povely použijeme v exteriéri alebo interiéri. Model 3 nás počuje z každej jednej strany.

Budete mať možnosť urobiť skoro všetko prostredníctvom hlasového povelu. Softvérový tím je práve teraz zameraný na hlavnú funkcionalitu Modelu 3, no už onedlho skončia, potom pridáme oveľa viac funkcií.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať