Foto: Nvidia

Dobrá grafická karta by mala byť súčasťou každého systému, na ktorom plánujete hrať kvalitné AAA tituly. Kúpa takejto grafickej karty ťa však momentálne môže prísť poriadne draho. Po zdražení, ktoré prišlo v priebehu decembra prichádza druhá vlna.

Ceny grafických kariet spadajúcich do mid-range a high-end triedy postupne ale isto stúpajú. Na svedomí to majú ľudia, ktorí ťažia kryptomeny, ako napríklad Ethereum, Litecoin či Zcash.

Ako príklad si môžeme zobrať grafickú kartu Nvidia GTX 1070 Ti GAMING od MSI, ktorej cena od predstavenia 5. 11 postupne klesala, až klesla na približne 500 €. V decembri sa však opäť začala dvíhať a 24. decembra už obľúbený porovnávač cien hlásil cenu až 603 €. Momentálne sa cena ešte o čosi dvihla, niektoré eshopy ju predávajú aj za cenu 642 €.

Cenový vývoj Nvidia GTX 1070 Ti GAMING

Zvýšenie cien sa nevyhlo ani najvýkonnejších kariet, ako napríklad modelu GTX 1080 Ti. Zatiaľ čo začiatkom decembra ste ju mohli kúpiť za niečo vyše 700 €, teraz sa už pod 800 € dostanete len veľmi ťažko.

Cenový vývoj Nvidia GTX 1080 Ti GAMING

Ak máš naplánované skladanie nového systému a „nehorí“ to, odporúčame pár týždňov počkať. Ceny by sa mali opäť stabilizovať a pravdepodobne aj klesnúť.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

2pripomienky

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Mal som šťastie že som kúpil/zohnal poslednu na dlhší čas 1070Ti za 500€ bez dph hneď išla na 600€ a to si nechcem predstaviť kam to pôjde

2

Zaciatkom januara sa mi podarilo zohnať EVGA GTX 1080 ti hybrid ftw3 za 800€…den potom sa v tom istom obchode predávala za 960€ a o tyzden nato za 1068€. A to nehovorim o momentalnej dostupnosti ktora je nulova. Som stastny ze som to takto vychytal 🙂