Bitcoin

Dlho to netrvalo: Bitcoin a ďalšie kryptomeny vstali z mŕtvych, ich hodnoty stúpajú

Spresnenie informácií, ktoré súvisia s avizovaným zákazom obchodovania s kryptomenami, malo na svedomí výrazný zvrat.

Spresnenie informácií, ktoré súvisia s avizovaným zákazom obchodovania s kryptomenami, malo na svedomí výrazný zvrat. Miesto kontinuálneho prepadu hodnôt prišiel na rad ich vzostup. Bitcoin, Ethereum, Litecoin a aj Ripple začali rásť do výšin.

AKTUALIZÁCIA (14.1. – 13:48) Kurzy niektorých populárnych kryptomien opäť padajú. Bitcoin je v čase aktualizácie článku na hodnote iba 13-tisíc dolárov.

Po tom, čo Južná Kórea oznámila, že sa pohráva s myšlienkou regulovať šifrované digitálne platidlá, aby tak neprichádzala o obrovské dane, nastalo niečo, čo mnohým z nás bez akýchkoľvek pochýb na pár minút zvýšilo tlak. Kurzy viacerých známych kryptomien začali z ničoho nič doslova padať. V niektorých prípadoch to zašlo až tak ďaleko, že z pôvodnej hodnoty ubudlo až niekoľko tisícok dolárov.

Zatiaľ ale bez regulácie

Situácia bola preto v uplynulých hodinách predsa len stabilizovaná. Kontroverzné plány súčasného vedenia spomínanej ázijskej krajiny spôsobili vznik celkom slušného odporu zo strany širokej verejnosti, z čoho dokonca vzišla i petícia.

Vďaka tejto iniciatíve nakoniec cúvli, čo znamená, že navrhované legislatívne zmeny nemusia mať až tak fatálny dopad na obchodovanie či samotné virtuálne zmenárne, ako je napríklad Coinbase. Zrejme teda pristúpia k podobnému kroku, k akému nedávno pristúpilo aj technologicky rozvinuté Japonsko, čiže k udeľovaniu licencií, aby tak mali lepší dohľad nad jednotlivými prevádzkami a ich činnosťami.

TIP REDAKCIE
Qualcomm a Vodafone demonštrovali iSIM: Karta sa stane súčasťou procesoru

Miestny minister financií Kim Dong-yeon médiám podľa informácií z webu RT ešte v piatok prezradil, že “situácia so zákazom zmenární, o ktorom hovoril minister spravodlivosti, je iba návrhom Ministerstva spravodlivosti a potrebuje viac koordinácie medzi ministerstvami.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať